Sportas

2016.09.04 19:44

„Geležiniu žmogumi“ tapusi lietuvė sportuoti pradėjo norėdama numesti svorio

Lukas Šniolis, Salomėja Pranaitienė, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.09.04 19:44

Pasaulyje jau ketvirtas dešimtmetis įvairiose šalyse rengiamos „Geležinio žmogaus“ varžybos. Jų dalyviai turi įveikti itin sunkią daugiau nei 200 kilometrų trasą: nuplaukti, numinti dviračiu ir nubėgti. Tokiose varžybose dalyvauja ir titulo siekia ne tik sportininkai profesionalai, bet ir mėgėjai. Lietuvoje „Geležinio žmogaus“ titulą turi kelios dešimtys sportininkų ir sporto mėgėjų, tarp jų – tik kelios moterys. 

Viena jų – trisdešimtmetė Ieva, būdama paauglė vengė kūno kultūros pamokų. Bėgioti pradėjo, norėdama atsikratyti 10 kilogramų, kuriuos priaugo pradėjusi gyventi Londone. Trasos ilgėjo, ir prieš penkerius metus vadybininke dirbanti moteris nubėgo pirmąjį maratoną.

Kaip sakoma, apetitas kyla bevalgant, prieš trejus metus Ieva ėmėsi ir dviračio bei plaukimo. Pasak jos per pora metų iš varlės pasidarė plaukikė. O visai neseniai, prieš mėnesį Šveicarijos mieste Ciuriche nuplaukusi 3,8 kilometro, dviračiu numynusi 180 kilometrų ir 42 kilometrus nubėgusi, tapo Geležiniu žmogumi.

„Sunkiausia man yra plaukimas, nes daug žmonių plaukia tuo pačiu metu, o kai kurie plaukia per tave, spiria į galvą ar kitur, nes visi nori pirmauti. Ciuriche minti dviratį taip pat buvo sunku, nes ten buvo labai karšta. Po dviračio atsisėdau ant suoliuko ir sakiau sau, kad niekur nebėgsiu, nes buvau labai pavargusi. Tačiau kitos moterys persirenginėjo, tai paraginti pabandžiau“, – teigia varžybų „Geležinis žmogus 2016“ dalyvė Ieva Lobačiutė.

Reikalaujama, kad visą trasą sportininkai įveiktų ne ilgiau kaip per 17 valandų, o Ievai prireikė trylikos valandų ir 45 minučių. Tarp pustrečio tūkstančio dalyvių, iš kurių dauguma vyrai, Ciuriche Ieva buvo per vidurį.

„Reikia labai daug treniruotis – 14–16 val. per savaitę, o kai dirbi, tai sunku. (...) Norėčiau dar pagerinti laiką. Tai irgi yra kaip ir bėgimas, pripratimas, priklausomybė“, – teigia sportininkė.

Universaliu sportininku vadinamas Aleksandras Kočetkovas kelerius pastaruosius metu užsiima triatlonu. Jis jau penkis kartus įvairiose šalyse įveikė visą trasą, tapo Geležiniu žmogumi bei teigia, kad varžybose gali dalyvauti ir profesionalai, ir mėgėjai.

„Tai yra draugiškos ir demokratiškos varžybos, kuriose dalyvauja ir profesionalai, ir mėgėjai. Tik profesionalai startuoja kiek anksčiau. Toliau – visi lygūs“, – Vilniaus triatlono asociacijos vadovas A. Kočetkovas.

Geležinio žmogaus“ varžybos pasaulyje rengiamos nuo 1978-ųjų. Aukščiausios kvalifikacijos – kasmet vyksta Havajuose. Būtent ten patekti trokšta daugiau pažengę Geležiniai žmonės.

Daugiau apie šį ištvermės reikalaujantį sportą – reportaže.