Sportas

2021.08.23 08:01

Skandalas Prancūzijoje: varžovų sirgaliams užpuolus „Marseille“ žaidėjus, rungtynės buvo nutrauktos

LRT.lt2021.08.23 08:01

Prancūzijoje skandalingai pasibaigė „Ligue 1“ čempionato rungtynės tarp „Nice“ ir „Marseille“ komandų. Į aikštę išbėgus „Nice“ klubo sirgaliams, stadione kilo masinis svečių komandos žaidėjų ir fanų susirėmimas.

„Nice“ komanda, žaidusi savo stadione, iki 75-os minutės pirmavo rezultatu 1:0, kol į „Marseille“ žaidėją mestas vandens buteliukas išprovokavo dar neregėtą futbolininkų ir sirgalių susirėmimą.

„Nice“ sirgaliaus mestas buteliukas skriejo į „Marseille“ žvaigždės Dimitrio Payet nugarą. Prancūzas, nesuvaldęs emocijų, jį metė atgal į tribūnas ir taip konfliktas peraugo į realų žaidėjų ir fanų susirėmimą.

„Nice“ sirgaliai, nepaisydami apsaugos darbuotojų, pradėjo veržtis į aikštę. Vienas sirgalius pabandė įspirti D. Payet, kiti susirėminėjo su likusiais „Marseille“ žaidėjais, kurie po rungtynių rūbinėje parodė ant veido ir kaklo paliktus konflikto ženklus.

Aistros nenurimo kurį laiką, tačiau šaltesnius nervus išlaikiusių „Marseille“ ir „Nice“ komandų narių pastangomis jas pavyko kiek atvėsinti – „Marseille“ žaidėjai patraukė į rūbinę ir į aikštę daugiau nebegrįžo.

Prieš paliekant aikštę į konfliktą su „Nice“ komandos nariais įsivėlė „Marseille“ treneris iš Argentinos Jorge Sampaoli, kurį nuo muštynių sustabdė tik komandos nariai.

Į rūbinę patraukusi „Marseille“ klubo delegacija sugrįžti į aikštę nebesiryžo, nors ir buvo kviečiama užbaigti rungtynes. Pasak Prancūzijos žiniasklaidos, į svečių komandos rūbinę buvo užsukęs „Nice“ kapitonas Dante, tačiau „Marseille“ nariai atsakė, kad nerimauja dėl saugumo, todėl į aikštę nebegrįš.

Po konflikto su sirgaliais priekaištų turėjo abiejų komandų stovyklos – „Marseille“ kaltino, kad „Nice“ klubas neužtikrino saugumo stadione, o pastarųjų prezidentas Jeanas-Pierre`as Rivere pareiškė, kad konfliktą konkrečiai išprovokavo du „Marseille“ žaidėjai. Jis taip pat nesuprato Marselio komandos sprendimo neužbaigti rungtynių.

Tyrimą dėl įvykių „Allianz Riviera“ stadione pradėjo Prancūzijos futbolo federacija. „Marseille“ komandai gresia techninis pralaimėjimas 0:3, tiesa, neatmetama, kad nuobaudos ir sankcijų sulauks „Nice“ klubas ir sirgaliai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt