Sportas

2015.09.08 13:45

Buvęs „Atlanto“ žaidėjas britams pasakojo apie rasizmą Lietuvoje

eurofootball.lt 2015.09.08 13:45

Lietuvos vardas viename populiariausių Didžiosios Britanijos interneto portalų dailymail.co.uk nuskambėjo rasistiniame kontekste. Vienoje iš publikacijų buvo rašoma apie „Northampton Town“ ekipos futbolininką Adebayo Akinfenwa, žaidusį Klaipėdos „Atlanto“ klube.   

Lietuvos vardas viename populiariausių Didžiosios Britanijos interneto portalų dailymail.co.uk nuskambėjo rasistiniame kontekste. Vienoje iš publikacijų buvo rašoma apie „Northampton Town“ ekipos futbolininką Adebayo Akinfenwa, žaidusį Klaipėdos „Atlanto“ klube. A. Akinfenwa papasakojo, kaip uostamiestyje sirgaliai, jį vadindami „nigeriu“, skandavo apie nužudymą.

„Jau pirmosiose ikisezoninėse rungtynėse išgirdau: „Zigga, zigga, zigga, kill the „f****** n*****“, – pasakojo 2001-2003 metais „Atlanto“ marškinėlius vilkėjęs futbolininkas.
 
„Tuomet man buvo 18 metų. Pamenu, kad galvojau, į ką aš įsivėliau. Kitą kartą vienuolikmetė mergaitė pribėgo prie manęs, sušuko „Baltosios rasės galia“ ir man prieš veidą pademonstravo Hitlerio pasisveikinimą“, – prisiminimais iš Lietuvos dalinosi A. Akinfenwa, šiuo metu rungtyniaujantis ketvirtoje pagal pajėgumą Anglijos lygoje.
 
Per 41 mačą 34 įvarčius Klaipėdoje įmušęs A. Akinfenwa prisipažino, kad norėjo išvykti iš Lietuvos.
 
„Aš paskambinau savo vyresniajam broliui Yemi ir pasakiau, kad keliauju namo. Tačiau jis man pasakė: „Tu gali grįžti namo ir leisti jiems laimėti arba likti ir parodyti, koks esi tu. Aš ištvėriau tuos metus“, – pasakojo 30 metų futbolininkas.