Sportas

2016.09.02 10:03

Paaiškino, kodėl D. Motiejūnas vis dar neturi sutarties

15min.lt2016.09.02 10:03

Donatas Motiejūnas yra vienas iš keleto likusių NBA laisvųjų agentų, kurie vis dar neturi sutarties naujam sezonui. „Houston Rockets“ ekspertas Rahatas Huqas paaiškino, kokia situacija tvyro tarp klubo ir lietuvio.

Viena pagrindinių priežasčių, kodėl lietuvis negali užsitikrinti pelningos sutarties, yra sudėtinga nugaros traumos istorija ir „Pistons“ klubo uždėta dėmė. Sezono metu Detroito klubas įsigijo lietuvį ir jau buvo paskelbę apie prisijungimą, tačiau staiga pareiškė, kad rizika yra per didelė ir grąžino D. Motiejūną atgal į Hjustoną.

Tai sukėlė papildomų dvejonių, ar lietuvis kada nors iš tikro atsigaus po patirtos traumos. Tačiau „Rockets“ klube jis sugrįžo į rikiuotę ir nustebino puikiu žaidimu.

Tiesa, vėliau vėl priblėso. Šiuo metu „Rockets“ yra pateikęs D. Motiejūnui kvalifikacinį pasiūlymą, kuris siekia 3 mln. 200 tūkst. JAV dolerių. Tai menki pinigai ketvirtą sezoną NBA skaičiuosiančiam lietuviui, todėl jis jo nepriima.

„Rockets“ bando prasisukti pigiai ir laukia, kokią kainą nustatys rinka. Todėl sulaukus rugsėjo pradžios, situacija dar niekur nejuda. Spalio pirmą kvalifikacinis pasiūlymas nustos galioti. Nebent jį pratęs pats Hjustono klubas, tačiau tai pasitaiko retai. Jeigu žaidėjas nepriims pasiūlymo, o klubas jo neatsiims, tai D. Motiejūnas automatiškai liks apribotu laisvuoju agentu. Tuomet abi pusės gali pratęsti derybas.

Tiesa, „Rockets“ gali pateikti maksimalų pasiūlymą, bet atrodo, kad jie neskuba to daryti. Jeigu D.Motiejūną norėtų pervilioti kita komanda, „Rockets“ turėtų tris dienas pasiūlymą padidinti ir išlaikyti lietuvį. Šiuo metu pakankamai pinigų įsigyti lietuvį turi šios komandos – „Pacers“, „Timberwolves“, „Jazz“, „Suns“, „Nets“, „Nuggets“ ir „76ers“.

Iškart galima atmesti Filadelfijos ir Jutos klubus, kurie turi pakankamai aukštaūgių. Indianos ekipa turi per mažai pinigų, kad rimtai pagrasintų „Rockets“. Konkurenciją sudaro tik Denverio, Bruklino ir Fynikso ekipos. „Rockets“ apžvalgininkas pabrėžia, kad nei viena komanda garsiai nėra pareiškusi, kad domisi lietuviu, todėl tai leidžia manyti, kad D. Motiejūnas svertų šioje situacijoje neturi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.