Sportas

2021.08.19 12:06

Kilnus olimpinės vicečempionės iš Lenkijos poelgis – gelbėdama berniuko gyvybę pardavė savo medalį

LRT.lt2021.08.19 12:06

Tokijo olimpinėse žaidynėse sidabro medalį iškovoję Lenkijos atstovė Maria Andrejczyk savo apdovanojimą nusprendė parduoti dėl kilnaus tikslo.

25-erių ieties metikė pardavė savo iškovotą medalį, o pinigus skyrė 8 mėnesių berniukui, kuris dėl širdies defekto kovoja dėl savo gyvybės.

Medalis buvo parduotas už 125 tūkstančius JAV dolerių vienai Lenkijos mažmeninės prekybos įmonių, o pinigai bus skirti sudėtingai operacijai. 8 mėnesių berniukas Miloszekas Malysas bus operuojamas JAV, Stanfordo universiteto medicinos centre.

Apie tai sportininkė pranešė savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

„Tikroji medalio vertė visuomet liks mano širdyje. Medalis yra tik daiktas, kuris gali padėti kitiems. Šis sidabro medalis gali išsaugoti gyvybę vietoje to, kad rinktų dulkes lentynoje. Todėl ir nusprendžiau jį parduoti aukcione“, – eurosport.pl kalbėjo Lenkijos sportininkė.

Pasak pranešimų, berniuko būklė yra itin sudėtinga. Jo širdies defektas sukėlė kraujo spaudimą iki tiek, kad buvo pažeistos arterijos kūne.

Po laimėto aukciono medalį nusipirkusi įmonė nusprendė jį grąžinti sportininkei.

M. Andrejczyk yra gimusi netoli Lietuvos sienos, Suvalkų miestelyje. Ji 2016 metais Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse liko per plauką nuo medalio ir užėmė 4-ąją vietą. Tačiau prabėgus dviem metams sportininkei buvo diagnozuotas kaulų vėžys. Tačiau įveikusi ligą ieties metikė užlipo ant podiumo Tokijo olimpinės žaidynėse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt