Sportas

2021.08.19 10:11

Paaiškėjo visos Europos krepšinio rinktinės, kurios tęs kovą atrankoje į pasaulio čempionatą

LRT.lt2021.08.19 10:11

Šią savaitę pasibaigus papildomiems kvalifikacijos turnyrams paaiškėjo visos Europos krepšinio rinktinės, kurios kovos atrankoje į 2023 metais vykstantį pasaulio čempionatą.

Iš viso atrankoje kovos 32 nacionalinės komandos. 24 iš jų pateko į atranką automatiškai pelnius kelialapius į 2022 metų Europos čempionatą, o dar 8 paaiškėjo papildomuose atrankos turnyruose.

Juose bilietus į pagrindinę čempionato atranką pelnė Švedija, Portugalija, Latvija, Baltarusija, Juodkalnija, Islandija, Šiaurės Makedonija ir Slovakija.

Šios rinktinės prisijungė prie Belgijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Bulgarijos, Kroatijos, Čekijos, Estijos, Suomijos, Prancūzijos, Sakartvelo, Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Graikijos, Vengrijos, Italijos, Izraelio, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Rusijos, Serbijos, Slovėnijos, Ispanijos, Turkijos ir Ukrainos.

Visos komandos bus suskirstytos į 8 grupes po 4. Burtai įvyks rugpjūčio 31 dieną, po kurių paaiškės ir Lietuvos varžovai atrankoje. Lietuva pateko į antrąjį burtų krepšelį kartu su Italija, Vokietija ir Graikija.

Pirmajame atsidūrė Ispanija, Slovėnija, Prancūzija ir Serbija.

Kiekvienos iš aštuonių grupių trys geriausios rinktinės pateks į kitą atrankos etapą. Jame likusios 24 komandos bus suskirstytos į 4 grupes po 6 ekipas, o taip pat bus perkelti jų pirmojo atrankos etapo rezultatai.

Į pasaulio čempionatą vyks trys geriausios rinktinės iš kiekvienos naujai sukurtos atrankos grupės. Iš viso Europa turės 12 savo atstovų pasaulio čempionate, kuris 2023 metais vyks trijose valstybėse – Indonezijoje, Filipinuose ir Japonijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt