Sportas

2021.08.19 08:17

Savaitgalį į Estiją grįžtančios Baltijos šalių lenktynės žada nepakartojamas kovas

LRT.lt2021.08.19 08:17

Jau penktadienį šviežiai pavadinimą pakeitusioje „Porsche Ring“ trasoje (buvusi „Auto24Ring“, „Audru 24 ring“) šalia Estijos Palanga vadinamo Pernu kurorto rinksis itin gausios sportininkų pajėgos, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šalia antrą sezoną iš eilės planus stipriai įtakojančio „COVID-19“ viruso, organizatorių „Parnu Summer Race 2021“ lenktynėse laukia dar vienas iššūkis: kaip gi visus sutalpinti starto rikiuotėje? Nors problemos realios, bet, iš tiesų – labai malonios: dalyvių gausa džiugina tiek organizuojančius, tiek besivaržančius.

Savaitgalį žadamas lietus batalijas trasoje, panašu, padarys tik dar smagesnėmis. Šlapios trasos posūkius besimokantys (ar prisimenantys) sportininkai po ketvirtadienio ir penktadienio pusdienio treniruočių, vakarop turės surimtėti: savaitgalio kovos prasidės „Formula Historic“, „BTC1“, „BTC2“, „BTC3“, „V1600“, bei „BMW 325 Cup“ ir „Baltic Endurance 6H Championship“ („BEC 6H“) kvalifikaciniais važiavimais, taip „Parnu Summer Race“ lenktynių šeštadienį pasitinkant jau aiškiomis startinėmis pozicijomis rikiuotėje. Žvelgiant į jau esamą ir vis pilnėjantį dalyvių sąrašą, akivaizdu, kad tikrai bus dėl ko pakovoti. Tiesa, žiedinių lenktynių mėgėjai ir konkrečių komandų ar sportininkų fanai savo favoritus galės palaikyti tiek gyvai, tiek stebėdami tiesioginę transliaciją.

„BaTCC“ („Baltic Touring Car Championship“) serijoje – 89 dalyviai.

Vien trumpųjų nuotolių lenktynių serija subūrė beveik 90 dalyvių, kurių net 43 planuoja pergalės siekti „BMW 325 Cup“ serijoje. Čia trasos posūkiuose mėgins tilpti dalyviai ne tik iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, bet ir Suomijos ir Rusijos. Dėl praktiškai identiškos, griežtai reglamentuojamos technikos, pagrindinis krūvis tenka patiems sportininkams. Po jau įvykusių dviejų etapų, lyderio vieta kol kas džiaugiasi lietuvaitis Edvinas Žadeikis, lenktyniaujantis „BMW 325 E90“ bolidu.

Tačiau šis sportininkas saugus neturėtų jaustis: jam ant kulnų lipa kol kas antroje vietoje esantis Robertas Kupčikas ir tokį patį taškų kiekį sukaupęs Latvijos sportininkas Konstantins Calko, o šiems į nugarą jau kvėpuoja dar du lietuviai – Jonas Ramanauskas ir Karolis Jovaiša. Praktiškai visus taškų suvestinės viršūnėje išsirikiavusius sportininkus skiria vos keli taškai, tad, iki sezono pabaigos likus dar trims etapams, nei vienas sportininkas nėra saugus.

Įdomios kovos laukia ir „BGT AM“ bei „BGT PRO“ įskaitų dalyvių – čia pergalės sieks devyni sportininkai, tarpusavyje kovojantys itin skirtinga ir galinga technika: čia rikiuotėje galima bus išvysti tiek „Nissan GTR“, tiek „Porsche GT-3 Cup“, ar „Lamborghini Huracan“ bei „Renault Megane Trophy“ techniką. Šiuo metu „BGT AM“ įskaitoje lyderio pozicija priklauso Laurynui Krikščiūnui su „BMW M4“, o „BGT PRO“ klasės vienvaldis lyderis – lietuvis Sim Racer su „Lamborghini Huracan“. Pastarsis sportininkas, jo paties teigimu, bandys siekti ir naujo rekordo

Šeši sportininkai dėl pergalės kovos „BTC1“ įskaitoje: tarp jų – tik vienas Estijos sportininkas, visi kiti atstovauja Lietuvą ir siekia ne tik Baltijos šalių, bet ir Lietuvos čempionato taškų. Šiuo metu „BTC1“ įskaitos lyderio vieta priklauso Laurynui Simonavičiui. „BTC2“ klasėje, estas Simo Lind savo turimą pirmąją vietą turės apginti kovodamas su dar šešiais sportininkais. Dar šeši sportininkai kovos dėl „BTC3“ klasės taškų: čia sezono pirmąją vietą mėgins išsaugoti kol kas užtikrintai lyderiavęs Aurimas Mištautas. „BTC4“ – dar keturi dalyviai, siekiantys pergalės. Čia lyderio pozicijos tvirtai laikosi įsikibęs Suomijos sportininkas Jyrkis Jonkkari.

Lygiai dešimt dalyvių dėl pergalės kovos istorinių formulių įskaitoje, o „TCR“ klasėje podiumo vietas aiškintis mėgins Kari Aarnio iš Suomijos su „Audi RS3 LMS SEQ“, latvis Valters Zviedris su „Audi RS3 LMS“ ir Mikk Maaten iš Estijos su „VW Golf GTI TCR SEQ“.

Ištvermės lenktynėse – 48 komandos

Kaip ir visuomet, be sprinto lenktynių – ypatingas dėmesys ir ištvermės lenktynėms. Tradiciškai, čia jų dvi – „BEC 6H“ ir „Nankang Endurance Academy“ dviejų valandų serija. Pirmosiose, profesionalams skirtose 6 valandų lenktynėse planuoja startuoti 21 komanda, iš kurių net 11 atstovauja Lietuvą. Gausiausia – „TCR“ įskaita, joje dėl pergalės kovos net 7 komandos. Žinoma, didžiausia intriga – verdant kovoms dėl pirmosios vietos absoliučioje įskaitoje. Čia (ir „GT PRO“ įskaitoje) pirmąją vietą mėgins išsaugoti „Šiauliai – RD Signs“ komanda su „Lamborghini Huracan ST“. Antra – ketvirta vietos absoliučiai priklauso trims „TCR“ komandoms. Kol kas jų tarpe lyderio vietą saugo „Noker Racing Team“ komanda su „VW Golf GTI TCR SEQ“.

„A2000“ klasėje, pirmąja vieta kol kas džiaugiasi čempionato naujokai iš Lietuvos – „Klion Racing Team“ su „Honda Civic“. „A3000“ įskaitos lyderis – suomių „Joujaam“ komanda su „BMW E36“, „A3000+“ klasifikacijoje – „Tarzanija Racing“ komanda su „Audi S4“, „GT AM“ grupėje – „Porsche Cayman GT4 Clubsport“ bolidas ir Porsche Baltic“ komanda, siekianti išsaugoti pirmąją vietą. Tuo tarpu, dyzeliniu kuru varomų automobilių tarpe lyderiauja „Antėja Racing Team“ su „BMW 135D“.

Dviejų valandų – „Nankang Endurance Academy“ serijoje – dar daugiau intrigos, tarpusavyje kovos net 28 komandos. Lengviausiai podiumą dalinsis „ABC Race“, „BTC1“ bei „BTC4“ klasėse kovojančios komandos, kurių šiose estiškose lenktynėse planuoja būti dvi. Gausiausios dalyvių pajėgos – „BMW 325 Cup“ įskaitoje, kur tarpusavyje dėl pergalės kovos dešimt komandų. Čia sezono lyderio poziciją mėgins apginti „Baltic Diag by KTK“ komanda iš Lietuvos, kurią nuo antroje vietoje esančios „KTK Racing Division“ skiria vos aštuoni taškai.

Ganėtinai įtemptos kovos virs ir „BTC3“ įskaitoje, kur tarpusavyje svarbius taškus dalinsis net aštuonios komandos. Čia lyderio vieta kol kas priklauso 4 taškais priekyje esančiai „RD Signs 2“ komandai su „BMW 316“. Tuo tarpu, „BTC2“ klasifikacijoje dėl pergalės varžysis 4 ekipos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt