Sportas

2016.08.31 19:05

Šveicarijos teismas atmetė Rusijos parolimpinio komiteto skundą

15min.lt 2016.08.31 19:05

Šveicarijos aukščiausiasis teismas atmetė Rusijos skundą dėl Tarptautinio sporto arbitražo (CAS) teismo sprendimo. Rusija padavė į CAS tarptautinį parolimpinį komitetą (IPC), kuris dėl Rusijos dopingo skandalo uždraudė visai šalies rinktinei varžytis Rio parolimpinėse žaidynėse. Rusijos kova dėl Rio iš esmės baigta.

Apie Rusijos parolimpiečių pašalinimą iš Rio žaidynių pranešta rugpjūčio 6-ąją – tik prasidėjus Rio olimpinėms žaidynėms. Rusija šį IPC sprendimą, žinoma, apskundė sporto arbitražo teismui, tačiau nieko nepešė – šio sprendimas buvo pritarti IPC sankcijoms.

Rusai tada griebėsi šiaudo – skundė CAS sprendimą aukščiausiam Šveicarijos teismui, tačiau AP praneša, kad ir šis atmetė skundą.

Pagal Šveicarijos teisę, aukščiausiasis teismas negalėjo panaikinti CAS sprendimo, nebent būtų radęs dėl kažkokių procedūrinių pažeidimų. Tarptautinis parolimpinis komitetas Rusijos parolimpiečius iš Rio žaidynių pašalino dėl šalyje veikusios valstybės remiamos dopingo sistemos. Dėl tos pačios priežasties Rio 2016 nedalyvavo Rusijos lengvaatlečiai, buvo svarstoma ir dėl visiško Rusijos išmetimo iš žaidynių, tačiau TOK pritrūko drąsos.

Neseniai pranešta, kad IPC išmetė Rusiją ir iš 2018 metų Pjončango žiemos parolimpiados. Į rugsėjo 7–18 dienomis vyksiančias parolimpines žaidynes Rusija planavo siųsti maždaug 260 sportininkų komandą.