Sportas

2016.08.31 18:05

Imtynininkas K. Šleiva pasaulio jaunimo čempionate liko septintas

LRT.lt 2016.08.31 18:05

Prancūzijos Makono mieste vykstančiame pasaulio jaunimo imtynių čempionate kovas tęsia  graikų-romėnų imtynių stiliaus atstovai. Antrą varžybų dieną rungėsi Kristupas Šleiva (66 kg, 31 dalyvis).

Pirmas jo varžovas kvalifikacinėje imtyje – visus įmanomus titulus savo amžiaus grupėje iki šios dienos iškovojęs gruzinas Ramazas Zoidzė. Atleto iš Gruzijos kolekcijoje pasaulio bei Europos jaunių ir jaunimo čempionatų auksas.

Universalus sportininkas yra ragavęs ir laisvųjų imtynių duonos – prieš tris metus jis užėmė prizines vietas pasaulio ir Europos čempionatuose. „Kristupo keliai su Zoidze susikerta nuo kadetų laikų ir jam dar nėra pavykę įveikti gruzino. Mes net buvom įsiprašę į treniruočių stovyklą Gruzijoje, kad tik galėtumėme perprasti kalniečio kovos ypatumus. Bet ir Kristupas nestovi vietoje, tobulėja. Laukia sunki dvikova“, – sužinojęs burtų rezultatus savo nuomonę žėrė pirmasis K. Šleivos treneris Vladimiras Audickas.

Trenerio įžvalgos pasitvirtino. Dvikova buvo įtempta ir rezultatyvi, o nugalėtojas paaiškėjo tik paskutinę minutę. Po sėkmingos pradžios (2:0) Kristupas praleido metimą per petį (2:2). Netrukus abu kovotojai įsivėlė į grumtynes parteryje.

Pirmame aukšte kiek apsukresnis buvo Lietuvos olimpinio sporto centro auklėtinis, kuris veiksmų raizgalynėje sugebėjo įgyti vieno taško pranašumą (4:3). Antrame kėlinuke gruzinas rodė didesnį aktyvumą ir, nors rezultatą išlygino (4:4), pagal techninių veiksmų kokybę vis vien pirmavo Kristupas. Vis dėlto įkyrus spaudimas davė savo vaisių. Likus mažiau nei minutei, gruzinas atliko ne visai kokybišką suktuką ir, parbloškęs lietuvį į parterį sugebėjo pasiimti du pergalingus taškus (4:6).

Kituose etapuose gruzinas įveikė tris varžovus ir ištraukė Kristupą į paguodos turnyrą. Norint iškovoti trečią vietą, lietuviui teks nugalėti brazilą Joilsoną de Brito Ramosą Juniorą, Afrikos čempioną iš Egipto Mohamedą Elsayedą ir iranietį Mohammadą Moradą Elyasį.

K. Šleiva pasaulio jaunimo imtynių čempionate užėmė septintą vietą.