Sportas

2016.08.31 14:17

D. Gudzinevičiūtė apgynė R. Meilutytės trenerį: kritika jam skubota

„Rūta buvo priversta kovoti ne tik takelyje, bet ir kiekvieną dieną, už takelio ribų“, – teigia Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, kuri įvertino Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse dalyvavusių lietuvių pasirodymą. Nors visa puokštė sportininkų buvo toli nuo savo geriausių pasiekimų, delegacijos vadovai pabrėžia, kad sporte prognozės yra sudėtingas dalykas.

Iš 67 sportininkų tikslus įvykdė 39. Tačiau, tai – optimistinis žvilgsnis į skaičius. Atmetus 12 krepšininkų rinktinę ir plaukimo estafetę, vaizdas liūdnesnis – iš 54 dalyvių tikslus įvykdė tik 24.

Nors tikslus sportininkams kelia atitinkamos sporto federacijos, tačiau LTOK turi juos patvirtinti.

„Viltys ir lūkesčiai buvo šiek tiek didesni. Tačiau negalime sakyti, kad vertiname neigiamai. Keturi medaliai ir šešios prizinės vietos. Tai nėra nepatenkinamas rezultatas. Tačiau išvadas turėtų padaryti Lietuvos olimpinis centras ir federacijos, kurios bendradarbiauja. Nėra nesėkmių, yra pamokos“, – pasiekimus vertino D. Gudzinevičiūtė.

Prezidentė skyrė dešimt balų Lietuvos sportininkams už jų olimpinę dvasią, tačiau apie konkrečius rezultatus kalbėjo atsargiau.

Tikslai – ir pervertinimo rezultatas

Kelia klausimų sprendimas apskritai nekelti jokių tikslų pajėgiausiam Lietuvos tenisininkui Ričardui Berankiui. Jo pasirodymas nuvylė – jau pirmoje kovoje jis pralaimėjo 0:6, 0:6. Tačiau oficialiai tikslą jis įvykdė, nes jam buvo keltas tikslas tik dalyvauti.

Anot prezidentės, šis tikslas pagal tenisininko reitingą nėra labai nelogiškas, todėl problemos neįžvelgia.

Iš šešiolikos lengvaatlečių tikslus įvykdė tik keturi. Tačiau šiuo atveju tikslai buvo pernelyg optimistiški. Pavyzdžiui, maratonininkams Remigijui Kančiui ir Valdui Dopolskui buvo keliami tikslai patekti į trisdešimtuką. Nepaisant to, kad abu bėgikai yra bėgę vos kelis maratonus ir niekada negarsėjo gerais rezultatais. Olimpiadoje R. Kančys užėmė 74 vietą, o V. Dopolskas liko tik 111-as.

„Sporte prognozuoti sunku. Galbūt federacijos galvoja geriau apie sportininkus ir pervertina savo sportininkus. Aš negaliu atsakyti, kiek tai yra logiška“, – teigė D. Gudzinevičiūtė, pabrėžusi, kad nuo iškeltų tikslų finansavimas nepriklauso.

Apgynė Joną Ruddą

Brazilijoje fiasko patyrė ir Lietuvos plaukikai. Vieninteliu vilties žiburiu tapo JAV besitreniruojantis Simonas Bilis, kuris pagerino šalies rekordą ir užėmė 8 vietą.

Daug kritikos sulaukė Rūtos Meilutytės treneris Jonas Ruddas. Geriausia šalies plaukikė užėmė 7-ąją vietą, o jo kuruojamas Mindaugas Sadauskas net nepateko į žaidynes. Plaukimo federacijos prezidentas Tomas Kučinskas atskleidė, kad šio trenerio globoje buvusios plaukikės Jūratė Ščerbinskaitė ir Eva Gliožerytė net metė sportą.

„Kalbos apie trenerio keitimą nėra teisingos. Buvo didžiulis spaudimas sportininkei viešojoje erdvėje, todėl kaltinimai treneriui yra skuboti ir neprofesionalūs. Rūta buvo priversta kovoti ne tik takelyje, bet ir kiekvieną dieną už takelio ribų“, – brito darbą gynė D.Gudzinevičiūtė.

Tiesa, prezidentė prisipažino, kad apie pasitraukusias plaukikes nieko nežinojo, ir nedrįso teigiamai atsakyti į klausimą, ar R. Meilutytė turėtų tęsti darbą su J. Ruddu.

„Ne mūsų kompetencija tai pasakyti. Pati Rūta ir specialistai turi atsakyti į šį klausimą“, – tikino LTOK vadovė.

Psichologės paslaugos – brangios ir neprašytos

Po šių olimpinių žaidynių kaip niekada garsiai buvo kalbėta apie psichologų pagalbą sportininkams. LTOK į Rio pasiuntė vieną sporto psichologę ir tai atsiėjo gana brangiai. Atsižvelgdami į tai organizatoriai apklausė sportininkus, ar jiems bus reikalinga ši pagalba.

„Rūta Meilutytė pasakė, kad jai žaidynių metu psichologės pagalbos nereiks“, – patvirtino misijos vadovas Einius Petkus.

D. Gudzinevičiūtė atskleidė, kad iš viso iš 67 sportininkų pas specialistę žaidynių metu apsilankė tik šeši sportininkai.

„Mes raginome sportininkus naudotis psichologų paslaugomis. Mūsų lėšomis į Rio buvo nuvežta psichologė ir pas ją apsilankė keli olimpiečiai. Tačiau tai tik greitoji pagalba. Reikia dirbti visą laiką“, – pabrėžė LTOK prezidentė.

Medalių rikiuotėje Lietuvos rinktinė su vienu sidabro ir trimis bronzos medaliais užėmė 64 vietą.

67 Lietuvos olimpiečiai varžėsi 16 dienų ir iškovojo keturis medalius. Sidabrą parvežė irkluotojai Mindaugas Griškonis ir Saulius Ritteris. Lietuviai taip pat pelnė tris bronzos medalius. Jais pasipuošė irkluotojos Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė, baidarininkai Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas ir sunkiaatletis Aurimas Didžbalis.