Sportas

2016.08.31 08:51

„Knicks“ analitikas: M. Kuzminskas NBA karjerą pradės Plėtojimosi lygoje

15min.lt 2016.08.31 08:51

NBA sezonas jau ne už kalnų, o šiemet stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje debiutuos ir dar vienas Lietuvos krepšininkas Mindaugas Kuzminskas. Nors komandos rotacija bei žaidimo planas dar nėra iki galo aiškūs, tačiau „Knicks“ analitikas Charley Rosenas iš tinklapio „TodaysFastBreak“ mano, kad lietuvio pagrindinėje rotacijoje nebus. Negana to, jo nuomone, Kuzia sezoną pradės Plėtojimosi lygoje.

C. Rosenas savo straipsnyje pateikia 12 žmonių rotaciją ir teigia, kad M. Kuzminskas prisijungs prie Maurice`o Ndouro ir sezono pradžioje keliaus tiesiai į Plėtojimosi lygą. Jo teigimu, yra labai daug variantų dėl paskutinės vietos pagrindinėje sudėtyje, o jo pagrindinis dvyliktukas atrodo taip:

Pozicija

Startinio penketo žaidėjas

Atsarginiai žaidėjai

Įžaidėjas

Derrickas Rose`as

Brandonas Jenningsas

Atakuojantis gynėjas

Courtney Lee

Saša Vujačičius, Justinas Holiday

Lengvasis krašto puolėjas

Carmelo Anthony

Lance`as Thomasas

Sunkusis krašto puolėjas

Kristaps Porzingis

Kyle`as O`Quinnas

Vidurio puolėjas

Joakimas Noah

Willy Hernangomezas, Marshallas Plumlee

Paskutines vietas amerikietis atidavė vidurio puolėjams W. Hernangomezui bei M. Plumlee, kuriems turėtų atitekti 6–10 minučių žaidimo.

Tačiau sunkiai tikėtina, kad abu vidurio puolėjai bus leidžiami į aikštę nuo suolo. K. Porzingis turėtų nemažai laiko praleisti žaisdamas „centru“, o šiuolaikinės tendencijos greičiausiai pastums C .Anthony bei L. Thomasą į sunkiojo krašto puolėjo poziciją.

Tai reiškia, kad žaidžiant mažesniu penketu reikia dar vieno lengvojo krašto puolėjo, kuris galėtų kildamas nuo suolo įnešti į žaidimą kuo daugiau energijos. Kažką primena?

Kitas dalykas, už M. Kuzminską „Knicks“ vadovai sumokėjo 800 tūkst. dolerių išpirką ir pasiūlė 6 mln. JAV dolerių vertės sutartį. Tiek pastangų ir visai neblogai atrodanti suma tikrai nebuvo skirta žaidėjui, kuris Niujorke rungtyniaus Plėtojimosi lygoje.

Žinoma, buvo pasirodę pranešimų apie nerimą dėl M. Kuzminsko gynybos, tačiau beveik nėra abejonių, kad lietuvis su laiku apsipras prie NBA krepšinio ir sugebės uždengti savo varžovus.

Galų gale, lietuvis yra puikiai sudėtas fiziškai ir viskas priklausys nuo jo darbo treniruotėse. Viskas įmanoma, tačiau reikia kibti į darbus anksti ir pasirodyti geriau nei kol kas neiššovęs L. Thomasas.