Sportas

2021.08.16 10:24

Kilnus gestas: Osaka turnyre laimėtus pinigus paaukos Haityje nukentėjusiems žmonėms

LRT.lt, BNS2021.08.16 10:24

Naomi Osaka ruošiasi dalyvauti pirmajame turnyre po Tokijo žaidynių ir pažadėjo, kad visą laimėtą prizinį fondą paaukos nukentėjusiems po žemės drebėjimo Haityje.

N. Osaka dalyvaus „Western and Southern Open“ turnyre – pirmajame po Tokijo žaidynių.

Tenisininkė, kurios tėtis yra iš Haičio, o mama – japonė, apie savo norą paaukoti paskelbė savo „Twitter“ paskyroje.

„Labai skaudu matyti nuniokojimą Haityje ir aš jaučiu, tarsi negalime net atsikvėpti. Šią savaitę žaisiu turnyre ir paaukosiu visus prizinius pinigus pagalbai Haičiui. Žinau, kad mūsų protėvių kraujas yra stiprus ir mes pakilsime“, – rašė N. Osaka.

„Western and Southern Open“ moterų vienetų nugalėtojai atiteks kiek daugiau nei 225 tūkst. JAV dolerių.

N. Osaka Sinsinatyje iškart pateko į antrąjį ratą.

Tokijo žaidynių olimpinę liepsną įžiebusi N. Osaka jose iškrito trečiajame varžybų ture.

Tai buvo jos pirmasis pasirodymas kortuose po to, kai ji pasitraukė iš „French Open“ turnyro tam, kad pasirūpintų savo psichologine sveikata.

Haityje įvykęs 7,2 balo žemės drebėjimas pareikalavo beveik 1 300 žmonių gyvybių, sekmadienį pranešė pareigūnai, paskelbę atnaujintą informaciją apie stichinės nelaimės padarytą žalą.

Šeštadienį apie 8 val. 30 min. vietos (15 val. 30 min. Lietuvos) laiku užfiksuoto požeminio smūgio epicentras buvo maždaug už 160 km kelio į vakarus nuo tankiai apgyventos sostinės Port o Prenso.

Per nelaimę žuvo mažiausiai 1 297 žmonės.

Per žemės drebėjimą sugriuvo apie 13 600 pastatų, o dar per 13 700 buvo padaryta žalos, po griuvėsiais įstrigo šimtai aukų, sužalota daugiau kaip 5 700 žmonių, informavo šalies civilinės saugos agentūra.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt