Sportas

2016.08.29 10:04

Be medalių iš Rio grįžusią Zimbabvės olimpinę rinktinę liepta areštuoti

DELFI.lt2016.08.29 10:04

Zimbabvės prezidentas Robertas Mugabė liepė policijos generaliniam komisarui Augustinui Čičuriui areštuoti visą šalies olimpinę rinktinę, kuriai Rio de Žanaeiro olimpiadoje nepavyko iškovoti nei vieno medalio.  

Sportininkai buvo sulaikyti Hararės tarptautiniame oro uoste, kur atskrido iš Rio žaidynių. Apie tai skelbia „News of Africa“.

Zimbabvės olimpinės rinktinės sudėtyje buvo 31 sportininkas, bet nė vienas jų neiškovojo aukštesnės, nei 8 vietos. Zimbabvės atstovai Rio kovojo 7 sporto šakų varžybose (šaudyme iš lanko, lengvojoje atletikoje, žirgų sporte, futbole, irklavime, šaudyme ir plaukime).

Prezidentas R. Mugabė pasipiktino tokiu sportininkų pasirodymu ir ketina nubausti juos už tai laisvės atėmimu. „Mes skyrėme valstybės pinigus šioms žiurkėms, kurios vadina save sportininkais. Jei jūs nepasirengę aukotis ir iškovoti bent jau 4–5 vietas, kaip mūsų kaimynai iš Botstvanos, tai kodėl jūs iš viso važiuojate švaistyti mūsų pinigus?“, – piktai klausė prezidentas.

Valstybės vadovas pabrėžė, kad, jei reikėjo tik ką nors nusiųsti tam, kad sugiedotų Zimbabvės himną ir pakeltų valstybės vėliavą Rio, tai reikėjo vežti į Braziliją „gražias merginas ir vaikinus iš Zimbabvės universiteto“.

R. Mugabė teigė, kad pinigus, kurie buvo skirti kelionei į Rio žaidynes, galima buvo investuoti mokyklų statyboms ar šalies gyventojų gerovei kurti. „Man ši situacija primena impotentą, vedusį penkias moteris. Aš pasirūpinsiu tuo, kad sportininkai iš savų lėšų padengtų visą kelionės į Rio kainą. Jie grąžins tuos pinigus, net jeigu tai truktų ir 10 metų“, – grasino R. Mugabė. – Skaičiuosime, kad valstybė jiems suteikė lengvatinį kreditą tam, kad jie kaip turistai aplankytų Braziliją. Kitokiu statusu jie buvo visiškai nenaudingi.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt