Sportas

2016.08.29 09:17

Krepšinio arbitrai laikė testus

LRT.lt 2016.08.29 09:17

Paskutinį rugpjūčio savaitgalį Druskininkuose vyko Lietuvos krepšinio federacijos Teisėjų asociacijos surengtas seminaras. Jo metu buvo įvertintas Lietuvos arbitrų, komisarų, inspektorių ir sekretoriato darbuotojų pasirengimas artėjančiam įvairių lygų krepšinio sezonui, laikomi fizinio pasirengimo bei teorijos testai, rašoma pranešime spaudai.

„Mūsų geriausi teisėjai, vadinamasis antrasis srautas, LKL ir antrojo diviziono – NKL – arbitrai pasirodė gerai. Ypač geri fizinių normatyvų rezultatai. Tik vienas žmogus iš 50-ies „neišbėgo”. Teorijos testą pagirtinai išlaikė LKL teisėjai. Iš Nacionalinės krepšinio lygos teisėjų penki padarė daugiau klaidų nei leistina ir laikinai yra suspenduoti. Tai yra daugoka”, – apibendrino seminaro rezultatus Lietuvos krepšinio federacijos Teisėjų asociacijos prezidentas Kęstutis Pilipauskas.

„Antrojo srauto” seminare dalyvavo ir Tarptautinės krepšinio federacijos FIBA Europos padalinio teisėjų vadovas Davorinas Nakičius. Jis ne tik stebėjo Lietuvos arbitrų testus, tačiau ir skaitė paskaitas apie teisėjavimo mechaniką, naujausias jos tendencijas, pražangų vertinimą ir rungtynių kontrolę.

„Pakvietėme D. Nakičių, kad būtų nuomonė „iš šalies”. Praktiką kviesti lektorius iš užsienio greičiausiai taikysime ir ateityje. Manau, kad buvo naudinga visiems. Jis galėjo pažiūrėti, kaip mes dirbame, įvertinti bendrą mūsų pasirengimo lygį”, – sakė K. Pilipauskas.

Drauge su D. Nakičiumi geriausi Lietuvos krepšinio arbitrai, komisarai bei inspektoriai analizavo vaizdo klipus iš praėjusio sezono LKL ir NKL mačų, diskutavo dėl rungtynių momentų.

Seminaro metu LKF prizais buvo apdovanoti geriausi praėjusio sezono Lietuvos arbitrai. Taip pat buvo įteiktas buvusio vieno geriausių Lietuvos krepšinio teisėjo Virginijaus Dovidavičiaus prizas didžiausią pažangą padariusiam arbitrui. Prizas, kurį įteikė V. Dovidavičiaus našlė Ingrida Dovidaviečienė bei sūnus Martynas, buvo skirtas šiauliečiui Aurimui Borusui.

Prieš fizinius testus buvo atliekami ir specialūs LKL teisėjų bei kandidatų tyrimai – nustatomas kūno masės indeksas ir kūno riebalų procentas.