Sportas

2015.09.08 13:45

Vyrų teniso rinktinės kapitonas R. Mugevičius Portugalijoje stebuklų nesitiki

ELTA2015.09.08 13:45

Lietuvos vyrų teniso rinktinės kapitonas Rimvydas Mugevičius Daviso taurės II grupės Europos–Afrikos zonos varžybų antrojo etapo mače su Portugalijos komanda stebuklų nesitiki.

Lietuvos vyrų teniso rinktinės kapitonas Rimvydas Mugevičius Daviso taurės II grupės Europos–Afrikos zonos varžybų antrojo etapo mače su Portugalijos komanda stebuklų nesitiki.

„Daug tikėtis negalime, gausime pamoką ateičiai, jaunimas turės progos pasisemti patirties, „apšilti kojas“. Vykstame kovoti, tačiau varžovų lygis labai aukštas, – penktadienį Vilnius, SEB arenoje, surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo R. Mugevičius. – Nuotaika būtų geresnė, jei į Portugaliją reikėtų vykti ne man, o kitam kapitonui (Remigijui Balžekui – ELTA) su Ričardu Berankiu“.

Lietuvos rinktinei mače Portugalijoje atstovaus Dovydas Šakinis, Lukas Mugevičius, Mantas Bugailiškis ir Kasparas Žemaitėlis. Tik D. Šakinis šiuo metu patenka į Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingą. Pajėgiausių pasaulio tenisininkų klasifikacijoje 20-metis lietuvis yra 1573-ias.

„Lukas treniruojasi Prancūzijoje, o Dovydas – JAV. Jaunieji tenisininkai šią savaitę dalyvavo jaunimo turnyre Uzbekistane. Pirmadienį jau visa komanda būsime susirinkusi Lisabonoje“, – kalbėjo Lietuvos rinktinės kapitonas.

Tuo tarpu Portugalijos komandos sudėtis atrodo grėsmingai – varžovų lyderis Joao Sousa šiuo metu pasaulio reitinge užima 86-ąją, Gastao Eliasas – 136-ąją, Frederico Gilas – 196–ąją, Pedro Sousa – 233-iąją, o Rui Machado – 282-ąją vietas.

„Sportininkų laukia didelis iššūkis, bet žiūrime į priekį. Tie žaidėjai, kurie bus rinktinėje nori siekti profesionalų karjeros. Jie – tikri vyrų rinktinės nariai ir deramai atstovaus mūsų šaliai“, – teigė Lietuvos teniso sąjungos (LTS) prezidentas Ramūnas Grušas.

Geriausi Lietuvos tenisininkai – R. Berankis (79-oji pasaulio raketė) ir Laurynas Grigelis (480) – nutarė praleisti mačą su portugalais. Pasak LTS vadovo, toks jų sprendimas suprantamas, tuo labiau, kad komanda jau įvykdė jai keltus tikslus.

„R. Berankis ir L. Grigelis turi savo planų ir per daug sudėtinga du kartus per metus griauti juos ir atvykti į rinktinę. Sportininkai yra profesionalai, jiems svarbi ir jų karjera. Komandai šiemet buvo keltas tikslas išlikti antrojoje grupėje ir jis jau įvykdytas. Turint 1–2 gerus žaidėjus, antra grupė mums yra pats tas. Lauksime Ričardo ir Lauryno sugrįžtant kitais metais. Mūsų tikslas bus tas pats – išsaugoti vietą antrojoje grupėje, – teigė R. Grušas. – Žaidėjai niekada neatsisakydavo padėti rinktinei, jei tik nebūdavo traumų. Be to, pagal naujas Tarptautinės teniso federacijos (ITF) taisykles, žaidėjai, norintys dalyvauti olimpinėse žaidynėse, visą olimpinį ciklą bent kartą per metus turi žaisti nacionalinėse komandose, tad Ričardą su Laurynu tikrai dar išvysime“.

Daviso taurės varžybų mačas tarp Portugalijos ir Lietuvos rinktinių vyks balandžio 5–7 dienomis Lisabonoje. Laimėjusi rinktinė šių metų rudenį dėl patekimo į I turnyro grupę žais su Moldovos ir Bosnijos–Hercegovinos poros nugalėtoja. Pralaimėjusi komanda išsaugos vietą II grupėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.