Sportas

2016.08.25 15:00

V. Putinas J. Jefimovą apipylė dovanomis ir įteikė naujutėlaitį BMW

15min.lt2016.08.25 15:00

Vladimiras Putinas Kremliuje pagerbė Rusijos olimpiečius, kurie sugrįžo iš Rio de Žaneiro. Rusijos prezidentas medalius iškovojusius sportininkus sveikino ne tik kalbomis. Valstybės vadovas išdalijo naujutėlius BMW automobilius.

Rusijos sportininkai Brazilijoje iš viso iškovojo 56 medalius – 19 aukso, 18 sidabro ir 19 bronzos. Šaliai atstovavo 280 sportininkų.

Prezidentas ir sporto ministras Vitalijus Mutko gėlių puokšte pasveikino du sidabro medalius iškovojusią Juliją Jefimovą.

„Tai buvo karas. Tai buvo kaip košmaras. Tai, kad plaukimo programa baigiasi, yra palengvėjimas. nes man patinka varžytis, bet čia jau buvo labiau kaip karas. Tai baisu“, – po žaidynių sakė J. Jefimova, kuri sulaukė daug kritikos dėl to, jog praeityje buvo net kelis kartus pagauta vartojanti dopingą. Jei iš pradžių buvo neleista dalyvauti žaidynėse, bet po apeliacijų J. Jefimova galėjo startuoti.

Rusijos parolimpiečių rinktinė dėl šios šalies anksčiau vykdytos valstybinės dopingo programos buvo pašalinta iš netrukus prasidėsiančių žaidynių. Tačiau V.Putinas pažadėjo, kad jiems bus surengtos atskiros žaidynės.

Panašiai buvo pasielgta, kai iš olimpinių žaidynių dėl dopingo buvo pašalinti rusų lengvaatlečiai.