2021.08.08 14:48

Medalių lenktynėse – JAV pergalė, Lietuva – istoriškai žemoje vietoje

LRT.lt2021.08.08 14:48

Sekmadienį baigėsi svarbiausia metų sporto šventė – Tokijo olimpinės žaidynės, o su jomis paaiškėjo šalys, iškovojusios daugiausiai ir mažiausiai medalių.

Medalių įskaitoje dominuoja JAV atletai – iškovota daugiausiai visų trijų spalvos medalių. Iš viso – 113.

Aukso medalių amerikiečiai laimėjo 39, sidabro – 41, bronzos – 33.

Aukso medalių rikiuotėje tik vienu medaliu amerikiečiams nusileido Kinijos sportininkai – 38. Visgi bendroje įskaitoje matomas žymesnis skirtumas – 88 medaliai.

Kinai taip pat laimėjo 32 sidabro bei 18 bronzos apdovanojimų.

Japonijos rinktinė užėmė trečiąją vietą – 27 aukso, 14 sidabro ir 17 bronzos medalių. Iš viso – 58.

Į penketuką taip pat pateko Didžioji Britanija (22 aukso, 21 sidabro, 22 bronzos, iš viso – 65) ir Rusijos olimpinis komitetas (20 aukso, 28 sidabro, 23 bronzos, iš viso – 71).

Galutinę lyderių poziciją medalių rikiuotėje lėmė aukso medalių skaičius.

Lietuva, šiose olimpinėse žaidynėse delegavusi 42 sportininkus, užėmė istoriškai žemiausią vietą – 77-ąją. Iki šiol žemiausia vieta buvo 71-a, pasiekta 1996-ųjų Atlantos olimpinėse žaidynėse. Tiesa, tuomet taip pat buvo iškovotas tik vienas medalis – bronzą laimėjo vyrų krepšinio rinktinė.

Šiais metais vienintelį medalį Lietuvai padovanojo penkiakovininkė Laura Asadauskaitė- Zadneprovskienė, iškovojusi sidabrą.

Kaimynai latviai Tokijuje iškovoju du medalius – auksą pelnė vyrų trijulių krepšinio rinktinė, o bronzą laimėjo sunkiaatletis.

Baltijos šalių įskaitoje Lietuva liko paskutinė – taip pat auksą ir bronzą pelnė estai.