2021.08.07 14:01

Slovėnus įveikę australai pirmą kartą pasipuošė olimpiniais bronzos medaliais

atnaujinta 15.45
LRT.lt2021.08.07 14:01

Tokijo žaidynių čempionais tapo JAV rinktinė, kuri įveikė prancūzus, o štai kovoje dėl trečiosios vietos triumfavo ir pirmą kartą olimpiniais medaliais pasipuošė Australijos krepšinio rinktinė.

Australai 107:93 (20:19, 33:26, 25:22, 29:26) įveikė žaidynėse debiutavusią Slovėnijos rinktinę.

Australijos krepšinio rinktinė ne kartą jau kovėsi dėl olimpinių bronzos apdovanojimų, tačiau tikslą pasiekė pirmą kartą.

Pirmieji į priekį rungtynėse išsiveržė australai, kurie susikrovė 7 taškų pranašumą (9:2), tačiau tuomet į žaidimą grįžti pradėjo Slovėnijos rinktinė, kuri po M. Tobey tritaškio galiausiai persvėrė rezultatą savo naudai (15:13).

Tiesa, slovėnai priekyje ilgai neužsibuvo - mini spurtą 7:2 surengę australai vėl atgavo persavarą, tiesa, minimalią (20:19).

Antrasis kėlinys žadėjo itin permainingą kovą, persvarą įgaudavo tai viena, tai kita rinktinė, tačiau galiausiai savo persvarą pradėjo krautis australai. Likus 5 minutėms jie pirmavo tik dviem taškais (37:35), tačiau tuomet savo persavarą padidino ir iki 10-ies (45:35).

Bet kėlinio pabaigoje pabudę slovėnai bandė sumažinti atsilikimą, tačiau į ilgąją pertrauką žengė turėdami 8 taškų deficitą (45:53).

Trečiajame kėlinyje australai sugebėjo išlaikyti dviženklį pranašumą ir lemiamą ketvirtį pasitiko švieslentėje degant rezultatui 78: 67.

Po trijų kėlinių Patty Millsas buvo absoliučiu Australijos rinktinės lyderiu ir savo sąskaitoje jau turėjo 36 taškus.

Ketvirtajame kėlinyje į rimtą šturmą pakilo slovėnai, kurie per keturias minutes sumažino deficitą iki 4 taškų, tačiau iškart į tai spurtu atsakė Australijos rinktinė ir vėl susikrovė 10 taškų pranašumą.

Australai savo pranašumo neiššvaistė ir šventė pergalę šiose rungtynėse.

Geriausiai Australijos rinktinės gretose pasirodė P. Millsas, kuris pelnė 42 (11/16 dvit., 4/15 trit., 8/10 baud. met.) taškus, atkovojo 3 kamuolius ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus. Gynėjas taip pat surinko 35 naudingumo balus.

Slovėnijos rinktinėje Luka Dončičius pelnė 22 taškus, atkovojo 8 kamuolius ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus. Tiesa, Slovėnijos žvaigždė iš žaidimo pataikė tik 7 metimus iš 20.

Australija: P. Millsas 42, J. Inglesas 16 (9 atk. kam.), J. Landale`as 14, D. Exumas 12, M. Thybulle 11.

Slovėnija: L. Dončičius 22, K. Prepeličius 18, M. Tobey 13, J. Blazičius 12.