Sportas

2021.08.08 05:03

Neįtikėtina pabaiga: Eimanto Stanionio kova po susidūrimo galvomis baigėsi be sprendimo

atnaujinta 05.52
Martynas Nesavas, LRT.lt2021.08.08 05:03

Boksininkas Eimantas Stanionis (13-0-0) ankstyvą sekmadienio rytą Lietuvos laiku Minesotoje susitiko su Luisu Collazu (39-8-0), o kova baigėsi pačiu keisčiausiu būdu – dėl netyčinio susidūrimo galvomis kova baigėsi be sprendimo.

Kovoje akivaizdžiai dominuojantis E. Stanionis iniciatyvą Mineapolyje, „The Armory“ salėje, perėmė nuo pat pirmojo raundo.

Lėtai pradėjęs lietuvis pamažu pradėjo rasti vis stipresnius smūgius ir jau pirmajame raunde stiprių smūgių kombinacijomis privertė trauktis ir aukštai pakeltomis rankomis gintis L. Collazo.

Antrąjį raundą aktyviau bandė pradėti L. Collazo, tačiau jam įpusėjus E. Stanionis stipriais smūgiais neleido priešininkui pagauti ritmo ir vėl perėmė iniciatyvą.

Trečiajame raunde E. Stanionio atakos buvo itin galingos, tikslios, lietuvis pataikydavo tiek į varžovo galvą, tiek ir į korpusą.

Prasidėjęs ketvirtasis raundas nežadėjo nieko blogo lietuviui, E. Stanionio smūgiai buvo vis stipresni, ir netgi nepajudinamas L. Collazo atrodo, kad pradėjo trauktis ir akivaizdžiai buvo sužeistas.

Viskas šioje kovoje bylojo apie tai, kad prie pergalės artėjo E. Stanionis.

Ketvirtajam raundui artėjant prie pabaigos abu kovotojai netyčia susidūrė galvomis ir daugiau žalos po susidūrimo teko L. Collazo, kuris krito ant žemės – jam buvo prakirstas antakis. Lietuvio oponentas ilgą laiką išvis negalėjo pakilti nuo ringo grindų, išnaudojo visas ringo teisėjo skirtas 5 minutes atsigauti.

Kai jį galiausiai tikrino prie ringo esantis medikas, jis sunkiai laikėsi ant ringo virvių.

Galiausiai buvo nuspręsta kovą nutraukti, o sprendimo joje nebuvo.

Dvikovos bokse baigiasi be sprendimo tada, kai ringe atsitinka kažkas, kas nepriklauso nuo kovotojų ir priverčia kovos eigą iš esmės pasikeisti.

Taigi, kadangi ringo teisėjas susidūrimą galvomis tarp E. Stanionio ir L. Collazo aiškiai įvardino kaip „netyčinį“, tai buvo nuo kovotojų veiksmų nepriklausiusi aplinkybė.

Svarbu ir tai, kad kovoje dar nebuvo pasibaigę keturi pilni raundai, o kadangi L. Collazo kovos tęsti negalėjo, joks sprendimas priimtas nebuvo.

„CompuBox“ statistika byloja, kad E. Stanionis iš viso išmetė 199 smūgius iš kurių pataikė net 104 (52 proc. taiklumas). L. Collazo smūgiavo 241 kartą, bet pataikė tik 51 smūgį (21 proc. taiklumas).

Iš 199 E. Stanionio smūgių 74 buvo tiesūs smūgiai, o 125 – jėgos smūgiai.

*****

Kovos eigą galite sekti LRT.lt portale

Ketvirtas raundas. L. Collazo kampe prieš šį raundą buvo daug darbo – tinsta lietuvio priešininko akis. E. Stanionis pataiko vieną galingą smūgį po kito, tačiau L. Collazo „smakras“ akmeninis – nepanašu, kad jis yra pasiruošęs kristi. Ketvirtojo raundo pabaigoje galvomis skaudžiai susidūrė abu kovotojai, po susidūrimo buvo prakirstas L. Collazo antakis, buvo galima girdėti, kad ringo teisėjas susidūrimą įvardino kaip „netyčinį“. L. Collazo prireikė labai ilgo laiko atsigauti, jis atrodė itin stipriai sukrėstas ir kova buvo nutraukta.

Trečias raundas. Vis daugiau akcentuotų ir galingų E. Stanionio smūgių pasiekia tikslą ir L. Collazo matomai juos junta. Taip pat, E. Stanionis vis daugiau akcentuoja smūgius į korpusą, vargina varžovą ir atima iš jo jėgas – tą turėtų pastebėti ir teisėjai.

Antras raundas. Raundas prasidėjo apsikeitimais artimoje distancijoje ringo viduryje. Raundą aktyviau pradėjo L. Collazo, tačiau įpusėjus suaktyvėjo E. Stanionis, kuris stipriais smūgiais laužė oponento gynybą. Raundo pabaigoje L. Collazo bandė smūgiuoti po gongo ir jį stabdyti teko ringo teisėjui.

Pirmas raundas. E. Stanionis kovą pradėjo lėtai ir aukštai pakeltu bloku, tačiau rado keletą progų suduoti ilgas smūgių kombinacijas. L. Collazo daugiau atakavo pavieniais smūgiais, E. Stanionis ieškojo kombinacijų ir jo atakos buvo aštresnės.

Atnaujinta 5:16 val. Abu kovotojai jau yra ringe. Tarp žiūrovų galima pamatyti ir Lietuvos vėliavas.

Atnaujinta 5:07 val. Laukiant E. Stanionio išėjimo į ringą priminsime, ką boksininkas kalbėjo interviu LRT.lt metu prieš šią kovą.

„Dabar bus ir žiūrovų, labai jų pasiilgau. „The Armory“ salė yra nuostabi, ji nėra labai didelė, bet joje visada yra pilna žiūrovų, sirgaliai nerealūs. Atvyks palaikyti manęs ir Lietuvos bendruomenė, pamatysim ir Lietuvos vėliavų arenoje. Šios kovos laukiu galbūt net labiau nei kitų“, – kalbėjo E. Stanionis.

Lietuvis jau yra kovojęs „The Armory“. 2018 metais lietuvis Mineapolyje susitiko su Levanu Ghvamichava ir pasiekė pergalę.

L. Collazo prieš kovą teigė, kad tai bus paskutinė jo kova bokso ringe, bet jis yra pasiruošęs palikti viską ringe.

Atnaujinta 5:02 val. Prieš E. Stanionio dvikovą vykusioje kovoje dėl WBA laikinojo pusvidutinio svorio čempiono diržo susikovė Gabrielis Maestre ir Mykal Foxas. Šioje kovoje netikėtą pergalę pasiekė ir jau minėtą diržą vienbalsiu teisėjų sprendimu (114:113, 115:112, 117:110) iškovojo G. Maestre.

Priminsime, kad WBA organizacijos pusvidutinio svorio reitinge E. Stanionis rikiuojasi pirmoje vietoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt