Sportas

2021.08.06 19:36

Asadauskaitės varžovės drama – išsigandęs žirgas ir ašaros akyse dėl išsprūdusio medalio

LRT.lt2021.08.06 19:36

Penktadienio šiuolaikinės penkiakovės varžybos Lietuvai baigėsi sidabru medaliu, kurį iškovojo Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė.

Lietuvė, kartu su savo kolege Gintare Venčkauskaitė, idealiai pasirodė jojimo rungtyje ir surinko maksimalų taškų skaičių. Tačiau ne visos varžybų dalyvėms pavyko suvaldyti žirgus.

Iki šios rungties bendroje įskaitoje pirmavusi vokietė Annika Schleu nesutramdė ašarų, kuomet jos žirgas, vardu „Saint Boy“, buvo visiškai nesuvaldomas.

Gyvūnas buvo išsigandęs, o po kelių raginimų botagu galiausiai ryžosi šokti per pirmąją kliūtį. Tačiau toliau jis šokti atsisakė, o daugkartinė pasaulio čempionė iš Vokietijos su ašaromis akyse baigė jojimo rungtį su nuliu taškų ir nusirito į 31-ąją vietą.

Beje, sportininkės atžvilgiu buvo išsakyta nemažai kritikos socialinėje erdvėje dėl jos smūgių žirgui botagu.

„Aš nepadariau klaidos, bet pasirodžius stadione žirgas tarsi užsiblokavo. Pajutau, kad kažkas atsitiko labai blogai, jis tiesiog norėjo eit lauk“, – po varžybų kalbėjo 31-erių vokietė.

Asadauskaitė: tai ne tik mano, bet ir visos Lietuvos medalis

Su šiuo žirgu nesusitvarkė ir pieš tai jojusi Rusijos olimpinio komiteto atstovė Gulnaz Gubajdulina. Ji taip pat nepelnė taškų šioje rungtyje, tačiau pagal taisykles minėtas žirgas dar negalėjo būti keičiamas.

Panaši situacija buvo nutikusi 2016 metais Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse, kuomet išsigandęs žirgas nusinešė L. Asadauskaitės-Zadneprovskienės olimpines viltis iškovoti medalį.

A. Schleu galiausiai paskutinėje bėgimo ir šaudymo rungtyje startavo praėjus daugiau nei 4 minutėms nuo lyderės starto ir finišavo 31-oje vietoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt