Sportas

2016.08.24 16:35

Trijų 2008-ųjų olimpinių čempionų sunkiaatlečių dopingo testai – teigiami

BNS2016.08.24 16:35

Trijų 2008 metų vasaros olimpinių žaidynių Pekine čempionių bei aštuonių prizininkų sunkiosios atletikos varžybose dopingo testai po pakartotinio tyrimo yra teigiami, tad sportininkams teks atsisveikinti su iškovotais apdovanojimais.

Trečiadienį apie tai oficialiai informavo Tarptautinės sunkiosios atletikos federacija (IWF), kuri pradėjo nuosekliai patikrinti visus 2008 metų olimpiados bei 2012 metų žaidynių Londone paimtus dopingo mėginius.

Auksą savo šaliai Pekine iškovojusios Kinijos moterų rinktinės sunkiaatletės Cao Lei, Liu Chunhong ir Chen Xiexia naudojo draudžiamą preparatą GHRP-2, kuris skatina hormonų augimą.

Be to, Liu Chunhong organizme buvęs ir sibutraminas. Iki 2010 metų šis preparatas buvo naudojamas gydant nutukimą, tačiau dėl jo ryšio su širdies ir kraujagyslių sutrikimais bei insultais buvo pašalintas iš rinkos.

Likę aštuoni dopingą vartoję 2008 metų Pekino vasaros olimpiados prizininkai yra iš Rusijos, Kazachstano, Azerbaidžano, Ukrainos ir Baltarusijos, įskaitant vicečempioną ir dabartinį pasaulio rekordininką baltarusį Andrejų Rybakovą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt