2021.08.06 03:50

Lenko auksu pažymėtame ėjime Mastianica užėmė 31-ąją vietą: einant atsirado sveikatos problemų, bet buvau pasiryžęs finišuoti

atnaujinta 07.00
LRT.lt iš Tokijo2021.08.06 03:50

Tokijo olimpinėse žaidynėse, Saporo mieste, baigėsi antrosios vyrų sportinio ėjimo varžybos – 50 km distancijoje. Vienintelis čia startavęs lietuvis Arturas Mastianica finišavo 31-oje vietoje iš 47 varžybas įveikusių sportininkų, o čempionu tapo Lenkijos atletas Dawidas Tomala.

Lietuvis varžybas pradėjo kiek lėčiau ir po pirmųjų 5 kilometrų buvo 41-as, tačiau vėliau po truputį gerino savo vietą. Po 15 km užėmė 37-ąją vietą, įpusėjus distancijai – 38-ąją.

Ties 35-uoju kilometru lietuvis buvo 36-as, ties 45-uoju – 34-as, o iki finišo savo pozciją pagerino iki 31-osios. 2019 m. pasaulio čempionate Dohoje A. Mastianica buvo užėmęs 15-ąją vietą.

Šįkart A. Mastianica nuo čempiono atsiliko 16:35 min.

„Pirmiausia, labai džiaugiuosi, kad baigiau distanciją. Einant atsirado sveikatos problemų, bandėme su treneriu spręsti, kažkiek pavyko, bet iki galo neišsprendėme. Buvo sunku, bet kovojau iki galo ir distanciją baigiau. Rio de Žaneire distancijos nebaigiau, todėl čia buvau pasiryžęs kirsti finišo liniją, kad ir kas benutiktų“, – po finišo teigė A. Mastianica.

Varžybų nugalėtoju tapo lenkas Dawidas Tomala, startavęs irgi prasčiau ir po 5 km rikiavęsis 20-oje vietoje, tačiau labai greit prasibrovęs iki lyderių.

Ties distancijos viduriu pirmasis žingsniavo suomis Veli-Matti Partanenas, o lenkas jau buvo antras. Netrukus jis išsiveržė į pirmąją vietą ir lyderio pozicijos niekam neužleido iki pat finišo.

Tiesa, nuėjus 40 km ėjikas artimiausią varžovą lenkė 2:50 min., o ties 45 riba – 3:10 min. Vis dėlto artėjant link finišo D. Tomalą jau rimtai vijosi nemaža sportininkų grupė, kurios priešakyje žingsniavo vokietis Jonathanas Hilbertas. Finiše priartėti prie lenko jiems vis dėlto nepavyo.

Sidabrą iškovojęs J. Hilbertas nuo lenko atsiliko 36 sek., o bronza atiteko Kanados ėjikui Evanui Dunfee, nuo nugalėtojo atsilikusiam 52 sek.

Varžybose iš viso startavo 59 sportininkai, tačiau du iš jų buvo diskvalifikuoti už taisyklių pažeidimus, o dar 10 varžybų nebaigė patys.

„Karštis davė savo. Ryte buvo geros oro sąlygos, bet likus 10 km saulė pradėjo stipriai kaitinti, visi sportininkai sulėtėjo. Oro sąlygos tikrai buvo sunkios, ėjome nuo vieno atsivėsinimo punkto iki kito.

50 km distancijos startas visada būdavo ankstų rytą, tik dažniausiai apie 8 val. Gal kai kuriems sportininkams ir tas neįprastai ankstyvas startas turėjo įtakos, bet aš dėl to jaučiausi normaliai“, – kalbėjo A. Mastianica. Šios rungties varžybos Saporo mieste prasidėjo 5:30 val. ryto Japonijos laiku.

Ryškiausias iki šiol iš nugalėtojų buvo kanadietis, 2016 m. Rio žaidynėse šioje rungtyje užėmęs ketvirtąją vietą, o 2019 m. pasaulio čempionate iškovojęs bronzą. Sidabro medalininkas J. Hilbertas minėtame pasaulio čempionate liko už nugaros net ir A. Mastianicai (23 vt.).

31 metų lenkas D. Tomala iki šiol ryškesnių pergalių nebuvo pasiekęs, be to varžydavosi 20 km distancijoje. 2011 m. jis laimėjo Europos jaunimo čempionatą 20 km varžybose, Londono olimpinėse žaidynėse buvo 19-as (20 km), Rio žaidynėse nedalyvavo, 2019 m. pasaulio čempionate Dohoje užėmė 33-ąją vietą (20 km).

Tiesa, šiemet prieš olimpines žaidynes D. Tomala laimėjo Lenkijos čempiono titulą būtent 50 km distancijoje.

Lenkijos lengvaatlečiams tai jau ketvirtasis aukso medalis Tokijo žaidynių lengvosios atletikos varžybose. Pirmąjį iškovojo 4 po 400 metrų mišrios estafetės komanda, vėliau Anita Wlodarczyk ir Wojciechas Nowicki laimėjo moterų ir vyrų kūjo metimo varžybas.

Iš viso lenkai Tokijuje jau yra iškovoję 4 aukso, 3 sidabro ir 4 bronzos medalius. 7 iš jų laimėti lengvojoje atletikoje.