2021.08.06 06:59

Tokijo olimpinės žaidynės: svarbiausi dienos įvykiai ir lietuvių rezultatai

atnaujinta 18.03
LRT.lt2021.08.06 06:59

Penktadienį Tokijo olimpinėse žaidynėse toliau dalinami medalių komplektai, o iš lietuvių startavo 7 sportininkai.

Rugpjūčio 6 d. prie starto linijos stojo penkiakovininkės Laura Asadausaikė-Zadneprovskienė, Gintarė Venčkauskaitė, lengvaatlečiai Arturas Mastianica, Brigita Virbalytė-Dimšienė, Liveta Jasiūnaitė ir dviratininkės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė.

Iš viso šiandien buvo išdalinti 26 medalių komplektai.

LRT.lt kviečia sekti olimpinių žaidynių dienos pulsą.

Svarbiausi dienos įvykiai

Penktadienį olimpiniame moterų futbolo turnyre paaiškėjo aukso medalių likimas.

Tokijo žaidynių čempionėmis tapo kanadietės, kurios finale po 11 metrų baudinių serijos įveikė Švedijos futbolininkes.

*****

Aukso medalius moterų 4 po 100 metrų bėgimo estafetėje iškovojo Jamaikos sportininkės. Finale jos aplenkė JAV ir Jungtines Karalystės atstoves.

Analogiškoje vyrų rungtyje nepralenkiami buvo italai. Sidabras atiteko Jugtinei Karalystei, o bronzą iškovojo Kanados bėgikai.

*****

Penktadienį olimpiniame futbolo turnyre Meksikos (iki 23-ejų metų) vyrų futbolo rinktinė iškovojo bronzos medalius.

Meksikiečiai mažajame finale 3:1 (2:0) įveikė šeimininkus japonus.

*****

Vyrų dviračių treko sprinto lenktynėse aukso medalį iškovojo olandas Harrie Lavreysenas. Sidabro medalis taip pat iškeliavo į Nyderlandus – antras finišavo Jeffrey Hooglandas. Trečiąją vietą iškovojo Jackas Carlinas.

*****

Dviračių treko madisono rungties moterų finale pergalę iškovojo britės Katie Archibald ir Laura Kenny. Danės užėmė antrąją vietą, trečiąją – rusės.

*****

20 km moterų sportinio ėjimo varžybose auksą iškovojo italė Antonella Palmisano (1 val. 29,12 min.), sidabrą – kolumbietė Sandra Arenas (1 val. 29,37 sek.), sidabrą – kinė Liu Hong (1 val. 29,57 min.).

*****

Į moterų krepšinio turnyro finalą prasibrovė JAV rinktinė, kuri pusfinalyje 79:59 pranoko Europos čempiones serbes. Jos finale susigrums arba su Japonija, arba su Prancūzija.

*****

Komandinio stalo teniso bronzą iškovojo Japonijos trijulė – Tomokazu Harimoto, Junas Mizutani ir Koki Niwa. Japonai 3:1 įveikė Pietų Korėjos atstovus.

*****

Iki Tokijo olimpinių žaidynių pabaigos likus 2 dienoms daugiausiai aukso medalių yra iškovojusi Kinija – 34. Amerikiečiai pirmauja bendroje įskaitoje – 92 medalai. Kinai turi 74.

****

Žolės riedulio moterų varžybose bronzos medaliais pasidabino Didžiosios Britanijos sportininkės, kuriose mažajame finale 4:3 pranoko koleges iš Indijos.

*****

Antrasis dienos medalių komplektas buvo išdalintas paplūdimio tinklinyje. Amerikietės April Ross ir Alix Klineman tapo olimlinėmis čempionėmis. Jos finale 2:0 (21:15, 21:16) nugalėjo australes Mariafe Artacho del Solar ir Taliqua Clancy. Be medalio liko latvės Tina Graudina ir Anastasija Kravčenoka – jos mažajame finale 0:2 (19:21, 15:21) nusileido šveicarėms.

Lietuvių rezultatai

Tokijo olimpinių žaidynių debiutantė Liveta Jasiūnaitė pateko į stipriausiųjų ieties metikių aštuntuką. Iš Rokiškio kilusi 27-erių atletė finale toliausiai ietį numetė 60,06 m ir užėmė septintąją vietą.

*****

Pirmąją medalį Lietuvos olimpinei rinktinei Tokijuje padovanojo 2012-ųjų Londono žaidynių čempionė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė. Sau priklausiusį olimpinį rekordą bėgimo ir šaudymo rungtyje pagerinusi lietuvė iškovojo sidabro medalį.

Kita penkiakovininkė – Gintarė Venčkauskaitė – bėgimo rungtyje nusileido tik Laurai, o bendroje įskaitoje užėmė 7-ąją vietą.

*****

Finišo liniją Saporo mieste kirto trečioji sportinio ėjimo atstovė iš Lietuvos – Brigita Virbalytė. Atletė 20 km distanciją įveikė per 1 val. 35,56 sek. ir užėmė 26-ąją vietą.

B. Virbalytei tai buvo trečiosios olimpinės žaidynės. 2012-aisiais Londone ji užėmė 24-ąją vietą, 2016-aisiais Rio de Žaneire – 29-ąją.

*****

Pasirodymą Tokijuje baigė dviratininkės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė. Jos pasirodė sprinto rungtyje, įveikė kvalifikaciją – Simona užėmė 16-ąją vietą, Miglė – 24-ąją, tačiau suklupo atkrintamųjų etape, kur sportininkės varžėsi porose. Lietuvės dar bandė patekti į aštuntfinalį per paguodos važiavimą, tačiau abi pripažino Japonijos atstovės persvarą.

*****

Lietuvos penkiakovininkės Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė bei Gintarė Venčkauskaitė pasirodė plaukimo rungtyje. Laura užėmė 25-ąją vietą ir gavo 276 įskaitinius taškus, Gintarė – 30-ąją ir 274 taškus.

*****

Tokijujo olimpinėse žaidynėse, Saporo meste, baigėsi antrosios vyrų sportinio ėjimo varžybos – 50 km distancijoje. Vienintelis čia startavęs lietuvis Arturas Mastianica finišavo 31-oje vietoje iš 47 varžybas įveikusių sportininkų, o čempionu tapo Lenkijos atletas Dawidas Tomala.