Sportas

2021.08.05 21:06

Šlovingos eros pabaiga: Lionelis Messi oficialiai atsisveikina su „Barcelona“ klubu

atnaujinta 21.21
LRT.lt2021.08.05 21:06

„Barcelona“ ekipa savo puslapyje oficialiai paskelbė, kad futbolo superžvaigždė Lionelis Messi palieka ekipą.

Skelbiama, kad nors ir buvo pasiektas susitarimas dėl kontrakto, tačiau jo pasirašyti buvo neįmanoma dėl ekonominių ir struktūrinių priežasčių.

Skelbiama, kad kliūtimi tapo ir Ispanijos futbolo lygos „La Liga“ taisyklės.

Klubo pranešime rašoma, kad L. Messi nebebus klubo dalimi ir abi pusės gailisi dėl tokios situacijos. Klubas taip pat padėkojo argentiniečiui už jo indėlį į organizacijos plėtrą.

L. Messi laisvuoju agentu buvo nuo pat liepos 1 d., kada baigėsi jo kontraktas su katalonų klubu.

Dar liepos viduryje ESPN pranešė, kad „Barcelona“ su Lioneliu Messi sudarė net penkerių metų sutartį. Buvo pranešama, kad argentinietis sutiko gerokai susimažinti atlyginimą.

Finansinių problemų kamuojamas Katalonijos klubas yra priverstas gerokai mažinti savo išlaidas, todėl ir tikėjosi pasirašyti sutartį su L. Messi tik su sumažinta superžvaigždės alga.

„Barcelona“ norėjo, kad keli žaidėjai susimažintų algas, buvo siekiama parduoti daugiausiai uždirbančius žaidėjus.

Kaip rašo marca.com, investicinis fondas CVC turėjo atnešti klubui finansinę injekciją, kuri galėjo leisti pataisyti finansinę padėtį, bet, kaip teigiama portale, klubo noras dalyvauti Europos Superlygoje sumaišė šios operacijos eigą.

Dar kiek anksčiau ketvirtadienį portalas marca.com pranešė, kad susitarimas tarp argentiniečio ir „Barcelona“ buvo nutolęs labiau negu bet kada, o pats L. Messi buvo nepatenkintas dėl komandos komplektacijos ir pajėgumo varžytis su galingiausiais Europos klubais.

L. Messi klube žaidė visą savo karjerą. Atvyko argentinietis į „Barcelona“ dar 2000 metais, būdamas 13-os, o pagrindinėje komandoje debiutavo po ketverių metų.

Iki šiol puolėjas buvo sužaidęs pagrindinėje komandoje jau 778 rungtynes ir pelnęs 672 įvarčius, yra daugybės klubo rekordų savininkas.

Su „Barca“ L. Messi jau 10 kartų laimėjo Ispanijos lygą, 7 kartus taurės trofėjų, keturis kartus – Čempionų lygą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.