Sportas

2021.08.05 17:02

Į finalą Prancūziją išvedęs Collet gynybos prieš Dončičių mokėsi iš Lietuvos rinktinės klaidų

Paulius Cubera, LRT.lt iš Tokijo2021.08.05 17:02

Prancūzijos krepšinio rinktinė trečią kartą istorijoje pasiekė olimpinių žaidynių finalą. Aistringame ir permainingame pusfinalyje prancūzai po Nicolas Batumo bloko paskutinę sekundę 90:89 įveikė Slovėniją su Luka Dončičiumi. Po mačo prancūzų treneris Vincentas Collet teigė, kad gynybos prieš slovėnų superžvaigždę mokėsi ir iš lietuvių mačo su Slovėnija.

„Noriu pasveikinti varžovų komandą – tai buvo fantastiškos rungtynės. Visi matė paskutinį epizodą, įspūdingas Batumo blokas, pakeitęs rungtynių pabaigą. Manau, kad abi komandos pademonstravo fantastišką nusiteikimą, tiesiog atsisakė pralaimėti mačą. Abi komandos grįžo į rungtynes – mes pirmoje pusėje, o jie antroje. Jie sugrįžo, nors mes pirmavome 10 taškų. Jie kovojo dėl kiekvieno kamuolio ir su savo talentu sugrįžo į rungtynes.

Mūsų tikslas buvo sulėtinti jų žaidimą, sumažinti laiką, kai jie valdo kamuolį, numušti jų tempą. Mums tai pavyko neblogai, bet ne visada. Bendrai paėmus – jis atliko tik 46 metimus, tad galiu pasakyti, kad bendrai mes gynėmės neblogai“, – po mačo kalbėjo V. Collet.

Paklaustas, koks buvo planas stabdant slovėnų lyderį L. Dončičių, prancūzų treneris teigė, kad norėjo kuo mažiau sumažinti NBA žvaigždės prasiveržimus, taip leidžiant jam daugiau mesti iš toli ir susitaikant su tuo, kad jis pridalins daug perdavimų komandos draugams. Kaip blogos gynybos prieš L. Dončičių pavyzdį V. Collet pateikė Lietuvos rinktinę.

„Mūsų planas buvo jį dažniau siųsti į vieną pusę negu į kitą, dažniau į kairę, priimant jo „step-back“ metimą iš trijų taškų zonos. Žiūrėjau jų rungtynes prieš Lietuvą, kai jam buvo nuolat leidžiama veržtis į dešinę, taip jis nuolat įeidavo giliai į baudos aikštelę ir pridarė daug problemų.

Mūsų planas buvo kuo labiau apriboti jo prasiveržimus, taip priimant jo perdavimus, jo žaidimo organizavimą. Tai buvo sunku, nes kiti žaidėjai pataikė nemažai svarbių metimų antroje pusėje. Pats Luka atakavo žemu procentu (5/18 metimų), bet atliko 18 rezultatyvių perdavimų – todėl jis ir yra puikus žaidėjas“, – teigė V. Collet.

Nors daugiausia laiko L. Dončičių vaikėsi rungtynių didvyriu galiausiai tapęs Nicolas Batumas, prancūzai nemažai keitėsi gynyboje prie slovėno palikdami aukščiausius savo žaidėjus – tiek Rudy Gobertą, tiek Moustapha Fallą.

„Vienas iš aspektų buvo jį kuo labiau nuvarginti, dėl to keitėme žaidėjus, stengėmės priversti jį kuo daugiau bėgti. Jis kartais pataupo jėgas gynyboje, norėjome tai jam apriboti.

Patys gynyboje nusprendėme, kad kaskart jam veržiantis, mes keisimės. Kartais tai darydavome net labai anksti, kartais tai suveikdavo, o kartais ne. Bet mes toliau laikėmės savo plano, net ir tada, kai ne viskas pasisekdavo. Padarėme klaidų, todėl jis iškišo daug perdavimų Tobey, bet neįmanoma jo visiškai sustabdyti“, – pasakojo V. Collet.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.