Sportas

2021.08.05 16:04

Cimanouskają nuo sugrįžimo į Baltarusiją skyrė vienas skambutis: per televiziją sakė, kad turiu psichinių problemų

LRT.lt2021.08.05 16:04

Trečiadienį į Lenkiją iš Tokijo atvykusi Baltarusijos olimpietė Kryscina Cimanouskaja specialiai surengtoje spaudos konferencijoje pareiškė, kad į Baltarusiją atsisakė sugrįžti bijodama, kad gali būti paguldyta į psichiatrinę ligoninę.

Iki praėjusio savaitgalio buvusi beveik niekam nežinoma 24-erių metų sprinterė sekmadienį atsidūrė olimpines žaidynes supurčiusio didelio skandalo centre, kai paaiškėjo, kad baltarusių olimpinė komanda bandė prievarta ją išsiųsti namo, kai ji viešai sukritikavo savo trenerius, esą užregistravusius sportininkę dalyvauti estafetės rungtyje jai to nežinant.

Bėgikė, kurios specializacija – 200 metrų distancija, po išsakytos kritikos šalies lengvosios atletikos federacijai buvo prievarta siunčiama namo.

Varšuvoje surengtoje spaudos konferencijoje K. Cimanouskaja pareiškė, kad besiruošdama grįžti į Baltarusiją sulaukė skambučio iš močiutės, kuri paragino negrįžti namo ir prašytis pagalbos Japonijoje.

„Dabar esu laiminga būdama čia, Lenkijoje, kur esu saugi“, – spaudos konferenciją pradėjo bėgikė. – Pirmiausia noriu padėkoti Japonijos vyriausybei, policijai, taip pat Lenkijai ir jos diplomatams, visiems žmonėms, kurie padėjo ir palaikė mane.“

Į Baltarusiją K. Cimanouskaja turėjo būti sugrąžinta sekmadienį. Kaip atskleidė pati sportininkė, ji negalvojo apie kitus scenarijus iki močiutės skambučio.

„Jau įsėdus į automobilį man paskambino močiutė ir pasakė, kad negrįžčiau į Baltarusiją, nes per televiziją apie mane kalba blogai, sako, kad aš turiu psichinių problemų, kad turiu vykti į ligoninę“, – kalbėjo sportininkė.

Trečiadienį Varšuva išdavė humanitarinę vizą K. Cimanouskajos vyrui Arsenijui Zdanevičiui, kuris iškart po žmonos sprendimo negrįžti į Baltarusiją iš Tokijo išvyko į Ukrainą. Jos sutuoktinis, kaip teigė pati moteris, jau yra pakeliui į Lenkiją ir dar šiandien turėtų pasiekti Varšuvą.

Sportininkė taip pat pabrėžė, kad visą laiką stengėsi atsiriboti nuo politikos. Ji nesitikėjo, kad kritika Baltarusijos lengvosios atletikos federacijai peraugs į politinį skandalą.

„Visada buvau toli nuo politikos. Niekada nerašiau jokių laiškų, nedalyvavau protestuose ir nesakiau nieko blogo apie Baltarusijos valdžią.

Esu sportininkė, kuri nieko nenutuokia apie politinį gyvenimą. Niekada nedariau nieko kito, kaip tik sportavau. Net ir tada, kai Baltarusijoje vyko kraupūs dalykai, stengiausi tylėti ir atsiriboti. Viskas, ko norėjau, tai išvykti į olimpines žaidynes ir pasirodyti kuo įmanoma geriau. Norėjau būti finale ir kovoti dėl medalio“, – „Reuters“ citavo K. Cimanouskają.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.