Sportas

2021.08.05 14:25

Baudos minučių trasoje gavęs ir į paskutinę vietą nukritęs Žiūkas: suėmiau save į rankas ir kovojau

LRT.lt iš Tokijo2021.08.05 14:25

Sportinio ėjimo atstovas Marius Žiūkas ketvirtadienį startavo jau ketvirtosiose savo olimpinėse žaidynėse ir  jose 20 km distancijoje užėmė 33-ąją poziciją. Varžybų pradžioje net kelis sykius už techniką įspėtas ir 2 minučių baudą gavęs lietuvis buvo paskutinis, bet galiausiai aplenkė 24 varžovus.

„Nusivyliau galutiniu rezultatu, nes tos nelemtos baudos minutės kainavo mažiausiai 10 pozicijų. O kitkas nebuvo taip baisu, kaip atrodė planuojant varžybas šiame karštame ir drėgname ore. Trasoje karščio didelio nejaučiau, kitos priežastys lėmė ne visai gerą rezultatą“, – LTOK atstovei Linai Motužytei po finišo kalbėjo M. Žiūkas.

Sportininkas teigė, kad baudos minutės jį labai išmušė iš vėžių psichologiškai.

„Tos baudos minutės buvo labai netikėtos. Jau daugelį metų nebuvau gavęs baudos minučių ir problemų dėl savo technikos neturėdavau, todėl buvo psichologinis šokas. Teisėjai mane sustabdė jau 7 kilometre, 2 minutes stovėjau ir laukiau, matydamas, kaip visi sportininkai pro mane praeina ir toli nueina, nes 2 minutės mūsų rungtyje yra labai daug.

Išėjus iš sustojimo ir supratus, kad esi paskutinis trasoje ir kad artimiausias varžovas – už kelių šimtų metrų – buvo sunku psichologiškai. Bet tuomet supranti, kad čia yra olimpinės žaidynės, kur turi daryti, ką gali geriausiai šioje situacijoje. Negaliu pakeisti to, kas įvyko, todėl suėmiau save į rankas ir kovojau iki galiu.

Po kelių kilometrų, po truputį priartėjau prie pirmojo varžovo. Fiziškai neblogai jaučiausi ir mačiau, kad galiu eiti tuo pačiu tempu su sportininkais, kurie kovojo dėl vietos šešioliktuke. Tas įkvėpė pasitikėjimo savimi. Juk kovoti reikia iki galo dėl kiekvienos pozicijos“, – kalbėjo lengvaatletis.

M. Žiūkas olimpinėse žaidynėse varžėsi ketvirtą kartą savo karjeroje. 2008 m. Pekine jis buvo 35-as, 2012 m. Londone – 38-as, o 2016 m. Rio de Žaneire – 26-as.

„Žinoma, šios žaidynės yra kitokios, pirmiausia dėl pandemijos ir penkerių metų ėjimo iki jų. Man asmeniškai, nežiūrint į šias varžybas, manau, šis olimpinis ciklas buvo sėkmingiausias. Demonstravau geriausius rezultatus karjeroje, jaučiausi gerai pasiruošęs ir fiziškai, ir psichologiškai. Todėl apmaudu, kad nepavyko to realizuoti užimta vieta. Tačiau džiaugiuosi, kad kovojau iki galo ir garbingai atstovavau šaliai“, – kalbėjo M. Žiūkas.

Japonijoje startuos dar du mūsų šalies ėjikai – Brigita Virbalytė (20 km) ir Arturas Mastianica (50 km).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.