Sportas

2021.08.05 14:26

Fantastiškai pasirodymą Tokijuje pradėjęs Kinderis: kažkokių konkrečių lūkesčių nebuvo

LRT.lt2021.08.05 14:26

Tokijo olimpinėse žaidynėse – įspūdingas penkiakovininko Justino Kinderio startas. Jis pirmoje fechtavimosi rungtyje laimėjo 24 iš 35 kovų ir su 244 taškais užima 3–4 vietą. Tiek pat taškų turi baltarusis Ilja Palazkovas.

„Kažkokių konkrečių lūkesčių nebuvo. Tiesiog linkėjau sau, kad sukovočiau, o ne išskrisčiau kažkur į mėnulį. Tai buvo pagrindinis tikslas. Tas savęs privertimas būti tokioje būsenoje duoda rezultatą. Aišku, jei kokie netikėtumai išlįstų, būtų nesmagu. Bet kai savijauta pakankamai nebloga ir nereikėjo šokinėti, daryti pagreitėjimų ir panašiai, tai susitelkimas, aštrumas, perėjimas iš greito į lėtą kovą ir atvirkščiai padėjo“, – teigė J. Kinderis.

Į priekį fechtavimosi rungtyje mūsiškis paleido tik du sportininkus – britą Josephą Choongą (25 pergalės, 10 pralaimėjimų, 250 tšk.) ir rusą Aleksandrą Lifanovą (250 tšk.).

Rytoj J. Kinderiui – lasva diena, bet sportininkas neketina ilsėtis: „Bus treniruotės, viskas suplanuota. Bėgimas, plaukimas, šaudymas. Čia kaip Tėve mūsų. Reikia neužsisėdėti.“

J. Kinderio nuomone, per varžybas Tokijo stadione, kur vyks plaukimo, jojimo ir kombinuota bėgimo ir šaudymo rungtis vienu papildomų faktorių kovojant dėl medalių gali tapti ir karštis.

„Praleidome savaitę Hiracukoje, tai pasijautė, kad karštis nejuokingas. Jei tiesiog gyveni, tai viena. Bet kai treniruotę pakeli į tam tikrą lygį, pradeda visai kitaip reaguoti organizmas. Tikiuosi, kad pusę aštuonių vakaro, kai vyks paskutinė rungtis, ta temperatūra bus mažesnė. Bet gal reikia apie tai negalvoti, nes iki kombinuotos laukia dar krūva rungčių“, – kalbėjo sportininkas.

Plaukimo varžybos šį kartą bus organizuojamos trumpame baseine (25 m). Visgi lietuvis šios rungties pernelyg nesureikšmina.

„Iki šiol varžybose man parankesnis buvo trumpas baseinas. Tačiau plaukimas nėra ta rungtis, kur kažką keistų ar lemtų“, – pridėjo J. Kinderis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.