Naujienų srautas

Sportas2016.08.24 10:24

S. Jovaiša apie rinktinės trenerį: R. Kurtinaitis – labai rimta kandidatūra

15min.lt 2016.08.24 10:24

„Jeigu Rimas Kurtinaitis sutiktų, jis būtų labai rimta kandidatūra“, – „Info TV“ kalbėjo vienas žinomiausių Lietuvos krepšinio specialistų Sergejus Jovaiša. Tokiais žodžiais jis tik patvirtino viešumoje sklandančią nuomonę, kad R. Kurtinaitis yra vienas realiausių pretendentų Lietuvos krepšinio rinktinės vyriausiojo trenerio poste pakeisti apie pasitraukimą paskelbusį Joną Kazlauską.

R. Kurtinaitis yra vienas nedaugelio Lietuvos krepšinio specialistų, kurie buvo ir yra kviečiami dirbti užsienio klubuose. Jo vadovaujamos komandos tris kartus tapo ULEB taurės nugalėtojomis. 56-erių metų treneris ne vienerius metus vadovavo Eurolygoje žaidusioms „Lietuvos ryto“ ir Maskvos srities „Chimki“ komandoms.

Būdamas krepšininku R. Kurtinaitis su SSRS rinktine laimėjo olimpinį aukso medalį, su Lietuvos krepšinio rinktine du kartus iškovojo olimpinių žaidynių bronzos medalius ir per savo turtingą karjerą surinko daugybę kitų titulų.

„R. Kurtinaitis yra didžiulis autoritetas. Jo modernus žvilgsnis į krepšinį, – komplimentų buvusiam bendražygiui negailėjo S. Jovaiša. – Jis, aišku, būtų artimiausias kandidatas. Bet viskas priklauso ir nuo jo paties.“

Kito tarp realiausių pretendentų užimti vyriausiojo trenerio postą – Šarūno Jasikevičiaus – kandidatūrą specialistas vertino ne taip palankiai.

„Nežinau, kas taip mano, kad jis būtų tinkamiausias. Nes kol kas jis ypatingų pasiekimų neturėjo ir kažkuo labai pasigirti negali. Autoritetą trenerio poste reikia išsikovoti iš naujo. Nesvarbu, koks jis buvo krepšinio aikštelėje, – teigė S. Jovaiša. – Kaip viena iš galimybių, taip, kodėl ne. Bet nesu tikras, kad jis pats ryžtųsi tokiam sprendimui. Manau, kad šiuo metu mes turime žmones, kurie jau parodė kažką būdami klubų treneriais ar jaunimo rinktinių treneriais. Bet variantas taip pat priimtinas.“

Pasak S. Jovaišos, Lietuva privalo galvoti tik apie Lietuvos krepšinio trenerių kandidatūras ir neįsileisti į savo šalies krepšinio virtuvę specialistų iš užsienio.

„Aš manau, kad mes turim susitvarkyti patys. Buvo Vlado Garasto era, ten buvo kiti laikai. Paskui atėjo Jonas Kazlauskas. Mes matėme ir Antano Sireikos blykstelėjimą Europos čempionate ir Ramūno Butauto, ir Kęstučio Kemzūros pasaulio čempionate, – kalbėjo S. Jovaiša. – Yra eilė mūsų jaunų trenerių, kurie per paskutinį dešimtmetį su jaunimo komandomis pasiekė gerų rezultatą. Todėl tikrai nesidairykime į užsienį. Turėkime savo nacionalinę savigarbą ir tikrai sėkmingai išsiversime su savais kadrais.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi