Sportas

2021.08.05 14:52

Minkštesniu treneriu Ivanauskas tapti nežada: garantuoju, kad tvarka rinktinėje bus

Rokas Suslavičius, LRT.lt2021.08.05 14:52

Ketvirtadienį oficialiai paskelbta, kad Lietuvos vyrų futbolo rinktinė verčia naują istorijos puslapį. Sugrąžinti šalies nacionalinę komandą į pergalių kelią sieks vienas geriausių visų laikų Lietuvos futbolininkų – Valdas Ivanauskas.

55-erių specialistas, pritarus Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Vykdomajam komitetui, šiame poste pakeis atleistą Valdą Urboną.

Darbas vyrų rinktinėje nėra nauja patirtis V. Ivanauskui. Jis 2003-2005 metais ėjo tuometinio trenerio Algimanto Liubinsko asistento pareigas.

Griežta ranka pagarsėjęs treneris patikino, kad tvarka Lietuvos rinktinėje bus ir žaidėjai čia atvažiuos ne atostogauti. Pats strategas taip pat neketina keisti savo darbo metodikos. Kaip pats juokavo V. Ivanauskas, jis minkštesniu treneriu tikrai netaps.

„Kad Lietuvos rinktinė turės kitą veidą, kad bus tvarka, tai aš tą garantuoju. Aš manau, kad jei yra tvarka, tai ir rezultatai ateina.

Manau, kad tikrai nėra svajonių darbas. Po ilgų pokalbių su LFF, tapus U-19 rinktinės treneriu, sutapo nuomonė su futbolo žmonėmis. Matosi, kad rezultatų nėra, pralaimėjimai buvo skaudus, bet prie manęs to nebus. Svarbu, kad Lietuvos rinktinė tikrai norėtų žaisti, neatvažiuotų pailsėti, kaip buvo pastarosiose rungtynėse. Kad stengtųsi atiduoti visas jėgas. Tokie pakeitimai tikrai bus.

Nelengvas iššūkis, bet aš su trenerių kolektyvu jį priimame“, – oficialioje spaudos konferencijoje kalbėjo V. Ivanauskas.

Per savo trenerio karjerą V. Ivanauskas yra dirbęs Lietuvos, Škotijos, Vokietijos, Azerbaidžano, Sakartvelo, Rusijos, Kipro bei Lenkijos klubuose, taip pat kurį laiką dirbo Bresto „Dinamo“ komandos generaliniu vadybininku Baltarusijoje.

Bene sėkmingiausias jo trenerio periodas – darbas Edinburgo „Hearts“ klube. 2006-aisiais su „Hearts“ jis iškovojo Škotijos taurę.

Dabar sėkmingą savo patirtį V. Ivanauskas pasiruošęs perteikti vyrų rinktinėje. Pasak naujai iškepto nacionalinės komandos trenerio, permainų sudėtyje tikrai bus.

„Tikėtis didelių rezultatų iš anksto neįmanoma. Tas požiūris, ta viltis turi keistis. Atsinaujinimas tikrai įvyks. Reikia duoti šansą jaunimui, bus reikalinga kantrybė. Pagrindinė permaina ta, kad tie žaidėjai, kurie žaidė dabar, turi suprasti, kad futbolas keičiasi ir jie turi užleisti vietą naujiems žaidėjams“, – apie pokyčius užsiminė V. Ivanauskas.

Tiesa, specialistas pabrėžė, kad artimiausiu metu kardinalių permainų tikėtis neverta.

„Artimiausiu metu žaisime prieš rimtesnes komandas ir manau, kad labai kardinaliai keisti sudėties negalėsime. Tokių galimybių dabar neturėsime, tai vyks palaipsniui. Bendradarbiavimas su U-21 ir U-19 vyks nuolat.

Pasikeitimų bus, bet tikrai ne kardinalūs jie bus. Aš turiu susidaręs grubiai 34 žaidėjų sąrašą, kai ateis laikas, paskelbsime galutinę sudėtį. Teks ieškoti kelių, bet juos reikės surasti“, – teigė V. Ivanauskas.

Lietuvos rinktinėje šalia naujojo trenerio bus galima išvysti ir naujus veidus iš užsienio. Planuojama, kad su vyrų rinktine darbuosis du specialistai iš Vokietijos.

Šiuo metu jau žinoma, kad fizinio rengimo treneriu dirbs vokietis Thomas Klimmeckas, V. Ivanausko asistentu bus Tomas Ražanauskas, o vartininkus treniruos Audrius Ramonas.

Dar vienas asistentas ieškomas ir vyksta derybos su specialistais.

„Ieškome antro asistento iš Vokietijos. Vyksta derybos, nėra lengva, kai kurie klubai nesutinka išleisti, ypač kai tai liečia trumpalaikį laikotarpį. Tačiau derybos vyksta ir artimiausiu metu pristatysime.

Su T. Klimmecku dirbame 12 metų, aš jį žinau, kaip specialistą, kaip žmogų. Manau, kad tai bus nauda visam futbolui, jaunimo komandoms, bus vertingos pamokos.

Jis yra dvejus metus dirbęs su Jurgenu Kloppu. Patys suprantate, kokio lygio treneris yra. Jis yra aukščiausio lygio specialistas. Dėl jo nebuvo jokių abejonių. Federacija viską suprato ir jokių klausimų nekilo.

Labai svarbi figūra bus analitikas. Tam tikrai skyrėme labai didelį akcentą, jam bus skirta pirminė užduotis stebėti varžovus.

Kas liečia, medicinos personalą, tai jis nesikeičia. Trenerių štabas stengsis labai glaudžiai bendradarbiauti su visomis jaunimo komandomis, jos turi būti glaudžiai susijusios su vyrų rinktine. Nuo rugpjūčio 30 dienos treniruočių stovykloje stengsimės prijungti jaunių rinktinę prie vyrų. Kad jie pajaustų tą dvasią, viltį, šansą, kad gali pakliūti.

Tą patį galėsime daryti ir su Mariaus Stankevičiaus U-21 rinktine, tačiau jie turės dvi svarbias rungtynes, kurioms ruošis užsienyje. Tačiau ateityje galėsime labiau bendradarbiauti“, – sakė V. Ivanauskas.

Pirmasis išbandymas naujojo trenerių štabo laukia jau rugsėjo 2 dieną, kai pasaulio čempionato atrankos rungtynėse Lietuvos rinktinė namuose susikaus su Šiaurės Airija.

Vėliau rinktinė išvykoje susitiks su Bulgarijos (rugsėjo 5 d.) bei naująja Europos čempione Italijos (rugsėjo 8 d.) rinktinėmis.

Artimiausiu metu V. Ivanauskas ketina susisiekti su galimais rinktinės žaidėjais.

„Prasidės skambučiai žaidėjams, teks išklausyti kiekvieno žaidėjo norą, jų tikslus. Užteks man telefoninio pokalbio suprasti, ar jis vertas rinktinės, ar ne. Dabar svarbi misija kuo anksčiau sužinoti apie žaidėjų būklę, situaciją klubuose.

Norisi, kad rinktinėje nereikėtų jų atgaivinti. Norisi padaryti ilgesnes stovyklas, kad jaunimo atstovai greičiau priprastų, adaptuotųsi. Kad nauji atstovai iš Vokietijos, kuo greičiau priprastų prie Lietuvos, prie komandos.

Labai svarbu sužinoti apie žaidėjus“, – kalbėjo V. Ivanauskas.

Tiesa, apie jaunimo integravimą ir rezultatus ilgalaikėje perspektyvoje kalbėjęs V. Ivanauskas su LFF sudarė kol kas tik trumpalaikę sutartį iki metų pabaigos, kuomet baigsis pasaulio čempionato atrankos ciklas.

LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius užsiminė, kad su treneriu yra kalbėta apie galimybę pratęsti sutartį, tačiau pirmiausia norima išvysti naująjį rinktinės veidą.

„Nėra vieno rezultato, kad turime užimti kažkokią vietą. Priklausys nuo žaidimo. Matėme kaip jis atrodė prieš tai. Tu gali kovoti, bet vaizdas aikštėje netenkino. Vertinti pagal rezultatą, ar geras, ar blogas, galėsime pasibaigus ciklui.

Ką su treneriu ir kalbėjome prieš įvykstant susitarimui, norisi pratestuoti tuos pirmuosius mėnesius. Kai matysime rinktinės veidą, tuomet kalbėsime apie sutarties pratęsimą“, – sakė vienas iš LFF vadovų.

E. Stankevičius taip pat užsiminė, kad lapkričio 15 dieną turėjusios vykti draugiškos rungtynės su Baltarusija tikrai nebebus žaidžiamos.

„Dabar turime keletą variantų ir artimiausiu metu paskelbsime. Yra galimybių žaisti išvykoje, bet toli keliauti nenorime. Kalbėjomės su Sakartvelo rinktine, turime prioritetą žaisti LFF stadione draugiškas rungtynes, tačiau dėl dirbtinės dangos ne visos komandos sutinka žaisti“, – atskleidė LFF generalinis sekretorius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.