2021.08.05 13:50

Slovėnų pasaka baigėsi pusfinalyje: gynėjų vedami prancūzai po Batumo bloko žengė į finalą

LRT.lt2021.08.05 13:50

Tokijo olimpinių žaidynių krepšinio turnyro finale varžysis JAV ir Prancūzijos rinktinės. Vincento Colet auklėtiniai ketvirtadienį pusfinalyje po labai atkaklios ir permainingos kovos 90:89 (27:29, 15:15, 29:21, 19:24) įveikė Slovėnijos rinktinę. Į pergalę prancūzus vedė gynėjų duetas, tačiau esminiu momentu tapo Nicolas Batumo blokas paskutinėmis mačo sekundėmis

Permainingose ir emocingose rungtynėse teisėjams teko skirti net kelias technines pražangas, pirmaujanti komanda keitėsi 9 kartus, o lygus rezultatas fiksuotas 11 sykių.

Slovėnų lyderis Luka Dončičius nebuvo taiklus (5/18 metim.), tačiau pirmą kartą šiose žaidynėse surinko trigubą dublį. Tiesa, tai nepadėjo iškovoti pergalės – tai buvo pirmas kartas L. Dončičiui atstovaujant savo šalies rinktinę, kai komanda pralaimėjo (17 perg., 1 pralaim.).

Trečiojo kėlinio pabaigoej prancūzai buvo įgiję 10-ies taškų persvarą (69:59), tačiau tai slovėnų nepalaužė. Įpusėjus ketvirtajam kėliniui rezultatyviausiai slovėnų gretose žaidęs Mike`as Tobey rezultatą išlygino ties 78:78.

Kėlinio viduryje teisėjai du kartus grubiai suklydo. Iš pradžių po Jaka Blažičiaus prasiveržimo ir metimo, kurį blokavo prancūzas, teisėjai nematė, kad blokas atliktas pažeidus taisykles, kai kamuolys jau buvo atšokęs nuo lentos. Piktas J. Blažičius „prisikalbėjo“ techninę pražangą.

Kone iškart po šio epizodo jau prancūzų atakoje buvo suklysta dar sykį. E. Fournier atakuojant krepšį teisėjai nematė, kad kamuolys lietė lanką, prancūzai paskubomis paleido tolimą tritaškį, kuriam neįkritus slovėnai greitoje atakoje pelnė taškus, o su teisėjais ginčyjęsis V. Collet užsidirbo techninę pats.

Likus žaisti 56 sek. svarbų tritaškį smeigė Timothe Luwawu Cabarottas ir prancūzai nutolo iki 90:85. Klemenas Prepeličius pataikė tik vieną baudą, bet netrukus privertė puolime penktą kartą prasižengti Evaną Fournier ir iškart smeigė tritaškį – 90:89 likus 33 sek.

Iniciatyvos ėmėsi Nando De Colo, bet jo sunkus metimas buvo netaiklus ir likus žaisti 21 sek. kamuolys atsidūrė L. Dončičiaus rankose. Aikštę persivaręs komandos lyderis palaikė kamuolį, bandė susikurti progą metimui, bet pamatė į baudos aikštelę kirtusį K. Prepeličių.

Perdavimas buvo puikus, o slovėnas jau buvo aplenkęs N. Batumą, bet prancūzų kapitonas pasiekė metimą ir ketvirtu savo bloku išvedė komandą į finalą.

Finale Prancūzijos rinktinė susikaus su JAV krepšininkais, o Slovėnijos mūšyje dėl bronzos lauks Australija.

Prancūzija: N. De Colo (5/12 dvit., 3/5 trit., 6/6 baud., 7 atk. kam., 5 rez. perd.) 25, E. Fournier (4/10 dvit., 4/6 trit., 5 atk. kam.) 23, T. Luwawu Cabarottas (3/4 trit., 5 atk. kam.) 15, R. Gobertas (16 atk. kam., 4 blok.) ir B. Yabusele po 9.

Slovėnija: M. Tobey (8/9 dvit., 2/5 trit., 8 atk. kam.) 23, L. Dončičius (3/9 dvit., 2/9 trit., 18 rez. perd., 10 atk. kam.) 16, K. Prepeličius (4/6 dvit., 2/6 trit.) 17, J. Blažičius (4/8 dvit., 2/7 trit., 5 atk. kam.) 14, V. Čančaras (9 atk. kam.) 11.

Rungtynių eiga:

Ketvirtas kėlinys: Prancūzija – Slovėnija 90:89 (27:29, 15:15, 29:21, 19:24)

10 min. J. Blažičiaus tritaškis puikioje situacijoje išsisuko iš krepšio, o kitoje aikštės pusėje T. Luwawu-Cabarottas tritaškį pataikė. Likus 56 sek. prancūzai pirmavo 90:85.

K. Prepeličius pataikė tik vieną baudą, bet E. Fournier prasižengė puolime ir K. Prepeličius smeigė tritaškį – 90:89 (33,2 sek.).

Slovėnija apsigynė nuo prancūzų atakos, L. Dončičius valdė kamuolį ir pamatė į baudos aikštelę kertantį K. Prepeličių, kuris jau buvo aplenkęs N. Batumą, bet prancūzų kapitonas lemiamą akimirką išrašė bloką ir išvedė savo komandą į finalą.

9 min. N. De Colo pelnė 25-ąjį tašką, o gynyboje R. Gobertas puikiai atstovėjo prieš L. Dončičių. Centras išprovokavo pražangą, bet prametė abi baudas – 87:85.

8 min. E. Fournier į tai atsakė tritaškiu, bet greit įžaidę kamuolį slovėnai išsiuntė į priekį laisvą K. Prepeličių, kuris pelnė du taškus su pražangą. Baudą jis prametė, bet kamuolį sugriebęs M. Tobey pelnė du taškus – 85:85.

7 min. Slovėnai pelnė taškus greitoje atakoje, o teisėjas paskyrė techninę pražangą prancūzų treneriui V. Colet. Dar vienas taškas į slovėnų kraitį – 82:81.

6 min. J. Blažičius gavo bloką ir piktas aiškino teisėjui, kad taškai turėjo būti įskaityti, taip užsidirbdamas techninę pražangą. Epizodo pakartojimas aiškiai rodė, kad teisėjas suklydo, o J. Blažičius buvo teisus. Vis dėlto slovėno pyktis kainavo net keturis taškus, mat N. De Colo įmetė baudą, o po jos smeigė tritaškį – 82:78.

5 min. L. Dončičius sumeta baudas, kitoje takoje kabiną kamuolį M. Tobey, o slovėnams darsyk apsigynus amerikietis lygina rezultatą – 78:78.

3 min. V. Čančaras pelno dutaškus, bet E. Fournier smeigia tritaškį, prancūzai apsigina ir gynėjas įmeta dar du taškus, vėl atitolindamas prancūzus – 78:72.

1 min. Kėlinys prasideda J. Blažičiaus tritaškiu ir idealiu L. Dončičiaus perdavimu įkertančiam Ž. Dimecui – 71:70.

Trečiasis kėlinys: Prancūzija – Slovėnija 71:65 (27:29, 15:15, 29:21)

10 min. N. De Colo pelnė lengvus taškus, bet J. Blažičius smeigė tritaškį per R. Goberto rankas, o N. Do Colo tada prasižengė puolime. Slovėnai turėjo kiek daugiau nei 20 sek. kėliniui užbaigti, bet taškų nepelnė – 71:65.

9 min. Tritaškį pataikė G. Hrovatas, tačiau tai buvo tik septintasis slovėnų tolimas metimas iš 22-iejų (32 proc.).

8 min. L. Dončičius išrašė bloką varžovui bet įžaidus kamuolį iš už galinės linijos taškus pelnė T. Heurtelis ir prancūzai pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą – 69:59.

6 min. Slovėnams teko teikytis su besivejančių vaidmeniu, o L. Dončičius uždirbo 10-ąjį rezultatyvų perdavimą po atakos žemė-oras išpildymo su M. Tobey. V. Čančaro baudos mažino skirtumą iki 5 taškų – 63:58.

4 min. Z. Dragičius gavo bloką, o kovodamas dėl kamuolio susidūrė su N. De Colo. Teisėjai tikrino nesportinės pražangos galimybę, bet slovėno pasigailėjo.

3 min. Prancūzija trečiąjį ketvirtį pradėjo dviem N. De Colo tritaškiais, o po E. Fournier tritaškio greitoje atakoje susikrovė didžiausią pranašumą mače – 53:49. Komandoms jau nuėjus prie trenerių minutės pertraukėlei buvo paskelbta apie techninę pražangą L. Dončičiui už bandymą teisėjui įrodyti, kad jis prieš tai epizode buvo sustabdytas pražanga.

Antrasis kėlinys: Prancūzija – Slovėnija 42:44 (27:29, 15:15)

L. Dončičius per du kėlinius surinko 12 taškų, 7 atkovotus kamuolius ir 8 rezultatyvius perdavimus, 12 taškų pelnė ir M. Tobey. Prancūzams 10 įmetė T. Luwawu-Cabarottas.

10 min. R. Gobertas vienas prieš vieną po krepšiu sutriuškino M. Tobey gynybą, o kitoje pusėje amerikietis pelnė jau 12-ąjį savo tašką po dar vieno idealaus L. Dončičiaus perdavimo.

7 min. Prancūzai primetė slovėnams savo žaidimo stilių su mažiau greitų atakų, kietesne gynyba ir lėtesniu žaidimu, tačiau patys labai prastai metė į krepšį net ir iš patogių padėčių. Prancūzų dvitaškų taiklumas – 33 proc. Slovėnų – 63 proc.

5 min. K. Prepeličiaus tritaškis greitoje atakoje leido slovėnams po ilgesio laiko dar sykį išsiveržti į priekį – 33:36.

3 min. Antrajame kėlinje abi komandos sunkiai rinko taškus ir sužaidus kiek daugiau nei tris minutes po T. Heurtelio metimo iš vidutinio nuotolio rezultatas buvo lygus – 31:31.

Pirmasis kėlinys: Prancūzija – Slovėnija 27:29

10 min. Į aikštę žengęs T. Luwawu-Cabarottas smeigė du iš eilės tritaškius, tačiau greitoje slovėnų atakoje užsidirbo nesportinę pražangą. L. Dončičius sumetė baudas, o po jų išprovokavo galingojo M. Fallo pražangą, bet prametė abi baudas – 25:29.

8 min. M. Tobey ir L. Dončičiaus duetas grojo lyg pikiai suderintas smuikas. Luka turėjo jau penkis rezultatyvius perdavimus, o M. Tobey – 10 taškų. Vis dėlto amerikietis netrukus gavo antrą asmeninę pražangą stabdydamas R. Gobertą – 19:25.

5 min. L. Dončičiaus magijos minutė: smeigė tritaškį N. Batumui per rankas, kitoje atakoje tą patį padarė ir su R. Goberto gynyba – 14:18.

4 min. Prancūzai išsiveržė į priekį, bet prasižengė prieš tritaškį metusį Z. Dragičius. Gynėjas pataikė tik vieną baudos metimą, o netrukus pirmuosius taškus įmetė ir Luka – 12:12.

3 min. L. Dončičius dar nepelnė nė taško, bet per 2 su puse minutės jau surinko 3 rezultatyvius perdavimus ir 2 atkovotus kamuolius.

2 min. Nuo rungtynių pradžios L. Dončičiaus gynybos ėmėsi N. Batumas ir pirmoje akistatoje išrašė slovėnui stogą. Prancūzai suklydo ir rungtynių taškų sąskaitą atidarė J. Blažičius, netrukus įmetęs ir dar sykį. N. De Colo ir M. Tobey apsikeitė tritaškiais – 5:7.

Poros nugalėtojas finale, kuris įvyks šeštadienį 5:30 val., susigrums su JAV rinktine. Kovoje dėl bronzos laukia akistata su australais.

Tiek slovėnai, tiek prancūzai šiame turnyre kol kas nepatyrė nė vienos nesėkmės.