Sportas

2016.08.24 17:20

Į Rio išlydėta Lietuvos parolimpinė rinktinė

Trečiadienį popiet į Rio de Žaneiro parolimpines žaidynes išlydėti mūsų šalies sportininkai. Juos iš Vilniaus Katedros aikštės išlydėjo ir vėliavą įteikė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Pačią didžiausią pergalę Jūs jau esate pasiekę. Tai asmeninės dvikovos su savimi pergalė, įrodanti, kad žmogaus gebėjimai yra beribiai, jeigu pakanka valios kovoti ir nepasiduoti. Stebėsime Jūsų startus ir būsime su Jumis visa širdimi“, – sakė šalies vadovė.

Šiais metais žaidynėse mūsų šalies garbę gins 13 sportininkų – lengvaatlečiai, plaukikas, dziudo imtynininkas ir golbolo komanda.

Pasak prezidentės, parolimpiečių atkaklumas siekti rezultatų, ryžtas rungtyniauti su pajėgiausiais varžovais iš viso pasaulio ne tik kelia pasididžiavimą, bet ir įkvepia visą Lietuvą. 

Valstybės vadovė Lietuvos rinktinės vėliavnešiui įteikė šalies trispalvę. Šiemet šalies vėliavą Rio de Žaneire neš jauniausias rinktinės narys – 17-metis plaukikas Edgaras Matakas.

Paraolimpinių žaidynių metu Katedros aikštėje įsikurs parolimpinis skveras „Kelias į RIO“. Čia bus galima susipažinti su Lietuvos parolimpine rinktine, ankstesniais Lietuvos parolimpiečių pasiekimais, Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių ypatumais. Lauko ekrane bus rodomi trumpi filmai, vaizdo klipai, garsiausios pasaulinės reklamos, susijusios su neįgaliųjų sportu, taip pat veiks parolimpiečių lauko fotografijų paroda ir informacinis stendas.

Visi norintieji galės išbandyti parolimpines sporto šakas: aklųjų riedulį golbolą, aklųjų futbolą, vežimėlių krepšinį, rutulių sportą bočią ir kitas.

Parolimpinėse žaidynėse Lietuvos sportininkai dalyvauja nuo 1992 metų – tais metais Lietuvos parolimpiečiai iškovojo septynis medalius. 1996 metais lietuviai parsivežė 10 medalių, tris iš jų – aukso, 2000 metais – tris medalius, 2004 metais – septynis medalius, vieną iš jų – aukso, 2008 metais – vieną medalį.

Pirmosios vasaros parolimpinės žaidynės buvo surengtos Romoje 1960 metais. Šiemet vyksta jau penkioliktoji vasaros olimpiada, kurioje dalyvaus daugiau kaip 4 tūkst. sportininkų iš 176 pasaulio šalių. Atletai 22 sporto šakose kovos dėl 528 medalių.