Sportas

2021.08.05 10:19

Pirmąją šiuolaikinės penkiakovės rungtį įveikusios lietuvės: planas buvo kitoks

LRT.lt2021.08.05 10:19

Ketvirtadienį Tokijo olimpinėse žaidynėse startavo šiuolaikinės penkiakovės varžybos, kuriose pasirodo trys Lietuvos atstovai – Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, Gintarė Venčkauskaitė ir Justinas Kinderis.

7 val. Lietuvos laiku prasidėjusioje fechtavimo rungtyje Lietuvos atstovės L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir G. Venčkauskaitė užėmė atitinkamai 25-ąją ir 34-ąją vietas.

L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė iš 35 fechtavimosi dvikovų laimėjo 15 ir pralaimėjo 20. Šis pasirodymas jai atnešė 190 taškų.

„Turėjau planą kitokį, šiek tiek pritrūko iškovotų kovų, kiek mažiau, nei planavau. Ne viskas gavosi techniškai ką buvau suplanavusi, teko vėliau atidėti visus planus, eiti ir daryti, ir gavosi geriau antroje pusėje. Šiek tiek mažokai taškų iškovojau, bet laukia dar keturios rungtys ir kovosiu toliau“, – teigė L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė.

2012 metų Londono olimpinių žaidynių čempionė patikino, kad aklimatizacija Japonijoje vyksta sėkmingai.

„Viskas tvarkoje, viskas gerai. Yra karšta, bet salėj visai gerai. Savijauta – gera, šiek tiek planai buvo kitokie. Čia yra varžybos ir niekada negali žinoti. Vakar lengvai pajudėjau ir tiek. Dabar ilsėsiuosi, o rytoj laukia keturios rungtys – užteks“ , – pasakojo sportininkė.

G. Venčkauskaitės sąskaitoje – 12 pergalių ir 23 pralaimėjimai (17 taškai).

„Ne taip galbūt, kaip planavom, bet nėra ir blogai. Sunku dabar kažką įvertinti.

Esame jau pripratę prieš tų kaukių buvimą varžybose, nieko keisto, žiūrovų irgi nėra, tas irgi pažįstama. Tačiau žiūrovų nebuvimas yra keisčiausias dalykas žaidynėse.

2019 metais turėjome šitame olimpiniame stadione kontrolines varžybas, jau esame buvę. Darome taip pat, kaip 2019 metais. Atrodo, kad jau pilnai adaptavomės. Viskas gerai su valgiu su miegu. Ši šalis nuostabi savo žmonėmis, savo atmosfera“, – įspūdžiais dalinosi G. Venčkauskaitė.

Kitos moterų penkiakovės rungtys – plaukimas, jojimas bei kombinuotas bėgimas su šaudymu – vyks penktadienį.

10:30 val. startuos vyrai. Lietuvai vyrų tarpe atstovauja Justinas Kinderis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.