2021.08.05 07:06

Po pertraukos spurtavusi JAV rinktinė – olimpinio krepšinio turnyro finale

LRT.lt2021.08.05 07:06

JAV vyrų krepšinio rinktinė kovos dėl ketvirto aukso medalio iš eilės olimpinėse žaidynėse. Du kėlinius į atlapus amerikiečiams kibę australai pripažino turnyro favoritų pranašumą.

Po dviejų kėlinių atsilikinėję amerikiečiai į finalą žengė triuškinančios pergalės fone – 97:78 (18:24, 24:21, 32:10, 23:23).

JAV rinktinė finale susigrums su antrojo pusfinalio laimėtoja – Slovėnija arba Prancūzija. Savo ruožtu australai turės galimybę iškovoti pirmuosius bronzos medalius.

Australai susitikime su amerikiečiais apie kovą dėl bronzos negalvojo – po pirmojo kėlinio pirmavo 24:18. Antrojo kėlinio metu Australija taip pat rodė ambicijas ir vienu metu buvo pabėgusi į priekį 15 taškų skirtumu – 41:26.

Visgi amerikiečiai sėkmingai sužaidė antrojo kėlinio pabaigą ir į pertrauką nusinešė tik 3 taškų deficitą. Trečiajame kėlinyje JAV rinktinė pakeitė savo veidą – pradėjo žaisti agresyviau gynyboje ir greitai susikrovė pranašumą, kuris ketvirčio pabaigoje išaugo iki 19 taškų.

Ketvirtajame kėlinyje komandoms liko sutvarkyti tik formalumus. JAV rinktinė smaginosi puolime ir šventė triuškinančią pergalę.

Amerikiečius į pergalę vedė 30 minučių ant parketo praleidęs Kevinas Durantas. Jis surinko 23 taškus, atkovojo 9 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Taip pat puikiai pasirodė Devinas Bookeris, įmetęs 20 taškų. Australų ekipoje rezultatyviausiai sužaidė Patty Millsas, surinkęs 15 taškų. Jis taip pat išdalino 8 rezultatyvius perdavimus.

Kova dėl aukso įvyks šeštadienį, 5:30 val. ryto. Bronzinės rungtynės bus žaidžiamos kiek patogesniu laiku ­– 14 val.

JAV: Kevinas Durantas 23 (9 atk. kam.), Devinas Bookeris 20 (3/5 trit.), Jrue Holiday (8 atk. kam., 8 rez. perd.) ir Khrisas Middletonas po 11.

Australija: Patty Millsas 15, Dante Exumas 14, Jockas Landale`as 11 (6 atk. kam.), Joe Inglesas 9.