2021.08.05 03:41

Mindaugas Maldonis olimpinėse žaidynėse užėmė 10-ąją vietą

LRT.lt iš Tokijo2021.08.05 03:41

Baidarininkas Mindaugas Maldonis ketvirtadienio rytą Tokijuje startavo 200 m sprinto varžybų pusfinalyje, tačiau į finalą patekti jam nepavyko. Kiek vėliau B finale antras finišavęs lietuvis bendroje įskaitoje užėmė dešimtąją vietą.

Antrajame pusfinalio plaukime M. Maldonis nepalenkė nė vieno varžovo ir užėmė aštuntąją vietą. Keturi greičiausi atletai pateko į A finalą, kiti turėjo tenkintis B finalu ir kova dėl 9–16 vietų.

Greičiausias lietuvio pusfinalyje buvo vengras Sandoras Totka, už nugaros palikęs italą ir du Ispanijos baidarininkus. Nuo ketvirtosios vietos ir paskutinio bilieto į finalą M. Maldonis atsiliko 0,703 sek.

Po dviejų valandų nuo pusfinalio vykusiame B finale M. Maldonis finišą pasiekė antras, 0,259 sek. nusileidęs tik prancūzui Maxime`ui Beaumontui. Kartu su lietuviu finiši liniją kirto dar du sportininkai, tačiau fotofinišas parodė mūsiškio pranašumą.

30-metis atletas yra olimpinių žaidynių debiutantas, didžiąją karjeros dalį irklavęs ilgesnes distancijas, tačiau pakeitus į olimpines žaidynes įtrauktas rungtis ir nepavykus atsirinkti ilgesniuose nuotuoliuose, tapęs sprinteriu.

Trečiadienį ryte M. Maldonis startavo atrankoje, iš kurios tiesioginio bilieto į pusfinalį iškovoti nepavyko, tačiau baidarininkas laimėjo vėliau vykusį ketvirtfinalio plaukimą ir taip pateko tarp 16-os stipriausių.