Sportas

2021.08.05 05:02

Trečio olimpinio finalo nebus – Airinė Palšytė suklupo atrankoje

LRT.lt iš Tokijo2021.08.05 05:02

Airinė Palšytė ketvirtadienio rytą Tokijuje startavo jau trečiose savo karjeros olimpinėse žaidynėse, tačiau į trečiąjį karjeroje finalą prasibrauti nesugebėjo. 190 cm aukščio neperšokusi lietuvė savo atrankos grupėje pasidalijo 15–16 vieta.

Finalo barjeru buvo nustatyta 195 cm aukščio riba, o pirmieji šuoliai pradėti su 182 cm aukščio kartele. A. Palšytė ją sėkmingai įveikė pirmuoju šuoliu, tačiau jau pakėlus kartelę iki 186 cm užstrigo.

Pirmieji du Airinės šuoliai buvo labai nesėkmingi, bet trečiasis pavyko užtikrintai. Vis dėlto 190 cm jau buvo riba, kurios mūsų sportininkė neįveikė – nepavyko nė vienas iš trijų A. Palšytės šuolių.

Šuolių į aukštį varžybose startavo 31 sportininkė, jos buvo suskirstytos į dvi atrankos grupes. Savoje grupėje A. Palšytė pasidalijo paskutines dvi vietas su kazache Kristina Ovčinikova, lyigia taip pat šokinėjo ir antroje grupėje startavusi kita kazachė Nadežda Dubovickaja, o amerikietė Tinyta Butts-Townsend neperšoko ir 186 cm, tad liko paskutinė.

Bendroje įskaitoje A. Palšytė su minėtomis kazachėmis pasidalijo 29–31 vietas.

Į finalą iš viso pateko 14 sportininkių, kurios peršoko reikiamą 195 cm aukščio kartelę, o tarp jų tik paskutiniais bandymais prasmuko triskart pasaulio čempionė rusė Marija Lasickienė, Rio olimpinių žaidynių vicečempionė bulgarė Mirela Demirova bei 2017 m. pasaulio vicečempionė Julija Levčenka.

Geriausiai atrankoje sekėsi Australijos šuolninkei Nicolas McDermott ir juodkalnietei Marijai Vukovič – jos abi 195 cm aukštį įvykdė nesuklupusios nė sykio.

Finale taip pat varžysis uzbekė Safina Sadulajeva, amerikietė Vashti Cunningham, dar dvi ukrainietės – Jaroslava Mahučik ir Iryna Geraščenka, švedė Maja Nilsson, vokietė Marie-Laurence Jungfleisch, australė Eleanor Patterson, britė Morgan Lake bei lenkė Kamila Licwinko.

29-erių A. Palšytei Tokijo olimpinės žaidynės jau yra trečiosios. Tiek 2012 metais Londone, tiek 2016 metais Rio atletė pateko į finalą, tačiau abukart nepagerino savo atrankoje pasiektų rezultatų ir užėmė 11-ąją ir 13-ąją vietas.

Didžiausi A. Palšytės karjeros pasiekimai – 2016 m. Europos čempionato sidabras, 2017 m. Europos uždarų patalpų čempionato auksas ir 2019 m. šio čempionato bronza.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.