2021.08.05 06:54

Tokijo olimpinės žaidynės: svarbiausi dienos įvykiai ir lietuvių rezultatai

atnaujinta 18.09
LRT.lt2021.08.05 06:54

Ketvirtadienį Tokijo olimpinėse žaidynėse toliau dalinami medalių komplektai, o iš lietuvių 8 sportininkai

Rugpjūčio 5 d. prie starto linijos stoja penkiakovininkai Justinas Kinderis, Laura Asadausaikė-Zadneprovskienė, Gintarė Venčkauskaitė, lengvaatlečiai Airinė Palšytė, Marius Žiūkas ir baidarininkas Mindaugas Maldonis.

Iš viso šiandien bus išdalinta 27 medalių komplektų.

LRT.lt kviečia kartu sekti olimpinių žaidynių pulsą.

Svarbiausi dienos įvykiai

Pirmąjį istorijoje sportinio laipiojimo olimpinį vyrų aukso medalį iškovojo ispanas Alberto Gines Lopezas. Sidabras atiteko amerikiečiui Nathanieliui Colemanui, o bronzą užsikabino austras Jakobas Schubertas.

*****

Vyrų dešimtkovės aukso medalį iškovojo kanadietis Damianas Warneris, sidabras atiteko prancūzui Kevinui Mayeriui, o bronza pasidabino australas Ashley Moloney.

D. Warneris surinko net 9018 taškų ir pagerino olimpinį rekordą.

*****

Vyrų laisvųjų imtynių svorio kategorijos iki 57 kg čempionu tapo ROK imtynininkas Zavuras Uguevas, kuris įveikė Indijos atstovą Kumar Ravi. Bronzos medaliai atiteko amerikiečiui Patrickui Gilmanui ir kazachstaniečiui Nurislamui Sanayevui.

Vyrų laisvųjų imtynių svorio kategorijos iki 86 kg olimpine čempionu tapo amerikietis Davidas Morrisas Tayloras, kuris įveikė iranietį Hassaną Yazdanicharati. Bronzos medalius iškovojo San Marino atletas Nazemas Myle`as Amine`as ir ROK imtynininkas Arturas Naifonovas.

Moterų laisvųjų imtynių svorio kategorijos iki 57 kg olimpine čempione tapo japonė Risako Kawai, kuri įveikė baltarusę Iryną Kuračkiną. Bronzos medaliais pasidabino bulgarė Evelina Nikolova ir amerikietė Helen Louise Maroulis.

*****

Moterų komandinio stalo teniso aukso medalis atiteko kinėms, kurios 3:0 įveikė japones. Bronzos medaliai atiteko Honkongo sportininkėms.

*****

Moterų karate katos rungtyje aukso medalį iškovojo ispanė Sandra Jaime Sanchez, sidabrą iškovojo japonė Kiyou Shimizu, o bronzos medalius iškvojo Honkongo atletė Grace Lau ir italė Viviana Bottaro.

*****

Žolės riedulio vyrų finale aukso medalį iškovojo belgai, kurie galiausiai 1:1 (3:2) palaužė belgus. Bronzos medalį iškovojo indai.

*****

Moterų futbolo bronzos medalius užsikabino amerikietės, kurios mažajame finale 4:3 įveikė australes.

*****

Dviračių vyrų daugiakovės auksą iškovojo Matthew Walsas, antroje vietoje liko Naujosios Zelandijos dviratininkas Campbellas Stewartas, o bronza pasidabino italas Elia Vivani.

*****

Vyrų svorio kategorijos 52-57 kg aukso medalį iškovojo ROK boksininkas Albertas Batyrgazievas, kuris teisėjų sprendimu įveikė amerikietį Duke`ą Raganą.

*****

Moterų 800 m septynkovės aukso medalis atiteko belgei Noor Vidts, sidabrą iškovojo Nyderlandų atletė Emma Oosterwegel, bronza pasidabino vokietė Carolin Schafer.

*****

Vyrų 400 m bėgimo finale triumfavo Bahamų atletas Stevenas Gardineris (43,85 sek.), sidabras atiteko kolumbiečiui Jose Anthony Zambrano, o bronzą iškovojo Grenados bėgikas Kirani Jamesas.

*****

Moterų šuolio su kartimi olimpinis auksas atiteko amerikietei Katie Nageotte, sidabrą iškovojo ROK atletė Anželika Sidorova, bronzą iškovojo britė Holly Bradshaw.

*****

110 m barjerinio bėgimo vyrų finale triumfavo jamaikietis Hansle`as Parchmentas, sidabras atiteko amerikiečiui Grantui Holloway`ui, o bronza pasidabino kitas jamaikietis Ronaldas Levy.

*****

Vyrų rutulio stūmimo finale triumfavo amerikietis Ryanas Crouseris, kuris užfiksavo 23,3 metrų rezultatą ir pagerino olimpinį rekordą. Šiam atletui taip pat priklauso ir pasaulio rekordas.

Antroje vietoje liko kitas amerikietis Joe Kovacsas, o bronza atiteko Naujosios Zelandijos atstovui Tomasui Walshui.

*****

Dviračių treko keirino rungties, kurioje trečiadienį dalyvavo ir dvi mūsų šalies atstovės, aukso medalį iškovojo olandė Shanne Braspennincx. Jai 0,061 sek. nusileido zelandė Ellesse Andrews, o bronzą iškovojo kanadietė Lauriane Genest (0,148 sek.).

*****

Moterų šuolių į vandenį (10 m platforma) finale ant pirmųjų dviejų pakylų lipo Kinijos sportininkės – auksą iškovojo Quan Hongchan (466,20 tšk.), o sidabru džiaugėsi Chen Yuxi (425,40). Bronza atiteko australei Melissai Wu (371,40).

****

Vyrų riedlenčių parko varžybose aukso medalį iškovojo Australijos atstovas Keeganas Palmeris (95,83 tšk.). Už jo nugaros liko brazilas Pedro Barrosas (86,14 tšk.) ir amerikietis Cory Juneau (84,13 tšk.).

*****

Vyrų dvivietės baidarės finale nepralenkiami buvo australai Jeanas van der Westhuyzenas ir Thomasas Greenas (3 min. 15,28 sek.). Sidabru pasidabino Vokietijos atletai – Maxas Hoffas ir Jacobas Schopfas (3 min. 15,58 sek.). Čekijos baidarininkai Josefas Dostalis ir Radekas Sloufas iškovojo trečiąją vietą (3 min, 16,1 sek.).

*****

Vienvietės baidarės finale nugalėjo vengras Sandoras Totka. Italas Manfredi Rizza pasidabino sidabru, o Liamas Heathas – bronza. Moterų vienvietės kanojos finale triumfavo amerikietė Nevin Harrison. Antrąją vietą iškovojo kanadietė Laurence Vincent-Lapointe, trečiąją – ukrainietė Liudmyla Luzan.

*****

Vyrų trišuolio rungties finale aukso medaliu pasidabino portugalas Pedro Pichardo, nušokęs 17,98 m. Antroji vieta atiteko kinui Yamingui Zhu (17,57 m), trečioji – Huguesui Fabrice`ui Zango iš Burkina Faso (17,47 m).

*****

Pirmuosius dienos medalius iškovojo plaukikai. Atvirame vandenyje 10 km distanciją greičiausiai įveikė vokietis Florianas Wellbrockas (1 val. 48:33,7 min.). Sidabrą iškovojo vengras Kristofas Rasovszky (1 val. 48:59 min.), bronzą – italas Gregorio Paltrinieri (1 val. 49:01,1 min.).

Lietuvių rezultatai

Tokijo sporto komplekse savo pasirodymą šiuolaikinės penkiakovės varžybose pradėjo ir Justinas Kinderis. Lietuvis fechtavimo rungtyje su varžovu iš Baltarusijos pasidalino 3-4 vietomis ir sutvirtino savo pozicijas kovoje dėl medalio.

34-erių penkiakovininkas laimėjo 24 kovas, o pralaimėjo – 11. Jis savo sąskaitą papildė 244 taškais.

*****

Finišą 20 km sportinio ėjimo varžybose pasiekė 36-erių Marius Žiūkas. Lietuvis distanciją įveikė per 1 val. 27,35 min. ir užėmė 33-ąją poziciją.

M. Žiūkas varžybų metu triskart buvo įspėtas dėl ėjimo technikos pažeidimų, todėl jam buvo skirta 2 minučių bauda.

Šios rungties aukso medalį iškovojo italas Massimo Stano (1 val. 21,05 min.), sidabrą ir bronzą pasidalino japonai – atitinkamai Koki Ikeda ir Toshikazu Yamanishi.

*****

7 val. Lietuvos laiku prasidėjusioje fechtavimo rungtyje Lietuvos atstovės Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir Gintarė Venčkauskaitė užėmė atitinkamai 25-ąją ir 34-ąją vietas.

L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė iš 35 fechtavimosi dvikovų laimėjo 15 ir pralaimėjo 20. Šis pasirodymas jai atnešė 190 taškų.

G. Venčkauskaitės sąskaitoje – 12 pergalių ir 23 pralaimėjimai (17 taškai).

*****

Baidarininkas Mindaugas Maldonis ketvirtadienio rytą Tokijuje startavo 200 m sprinto varžybų pusfinalyje, tačiau į finalą patekti jam nepavyko. Kiek vėliau B finale antras finišavęs lietuvis bendroje įskaitoje užėmė dešimtąją vietą.

*****

Airinė Palšytė ketvirtadienio rytą Tokijuje startavo jau trečiose savo karjeros olimpinėse žaidynėse, tačiau į trečiąjį karjeroje finalą prasibrauti nesugebėjo. 190 cm aukščio neperšokusi lietuvė savo atrankos grupėje pasidalijo 15–16 vieta.