Sportas

2021.08.04 12:02

„Hegelmann Litauen“ gretas papildė vartininkas iš Slovėnijos

LRT.lt2021.08.04 12:02

Kauno rajono FC „Hegelmann Litauen“ ekipa į savo gretas pasikvietė vartininką iš Slovėnijos Marko Deronja, rašoma hegelmannsports.lt.

25 metų slovėnas pagrindinėje komandoje sudarys konkurenciją Ignui Plūkui ir Laurynui Klimui.

Gegužės pabaigoje komandą dėl traumos palikus taip pat slovėnui Mihai Tetičkovičiui mėlynai baltų gretose liko tik vienas A lygos patirties turintis vartininkas – I. Plūkas.

Šią skylę užkamšys jaunas, bet jau spėjęs parungtyniauti Slovėnijos, Slovakijos, Austrijos, Belgijos ir Rumunijos čempionatuose vartininkas.

„Mano draugas Miha Tetičkovič, kuris rungtyniavo šiame klube, rekomendavo atvykti čia ir kaip jis nupasakojo apie komandą, administraciją ir treniruočių sąlygas viskas taip ir yra, viskas mane tenkina. Vienas dalykas, kuris mane labai sužavėjo, tai kad klube yra labai daug sąžiningų žmonių, kas šiais laikais futbole dažniausiai būna retenybė“, – sakė FC „Hegelmann Litauen“ naujokas.

Liublianos NK „Olimpia“ auklėtinis savo profesionalo karjerą pradėjo SD „Sencur“ komandoje ir savo debiutiniame sezone, būdamas 18 metų, aukščiausioje Slovėnijos lygoje sužaidė 4 rungtynes. Vėliau M. Deronja persiviliojo kitas aukščiausios lygos klubas NK „Tolmin“, kuriame jis sužaidė 12 rungtynių startinėje sudėtyje. Prieš išvykdamas iš Slovėnijos vartininkas dar spėjo pabūvoti Kranio NK „Kranj“ ekipoje.

2016 metų sezono antrą dalį vartų sargas pabaigė garsiame Slovakijos klube FC „VSS Košice“, su kuriuo tapo šios šalies antrosios pagal pajėgumą lygos nugalėtoju. Deja, bet kito sezono viduryje šis klubas bankrutavo ir M. Deronjai teko ieškotis kitos karjeros stotelės.

Vėliau pusantrų metų M. Deronja atstovavo Slovakijos antros pagal pajėgumą lygos FK „Poprad“ ekipai. 2019 metų sezono pirmąją pusę slovėnas praleido Austrijos ketvirtoje pagal pajėgumą lygoje, o rugsėjį persikėlė į Belgijos SK „Lommel“ klubą ir tapo lietuvio Tomo Švedkausko komandos draugu.

Nuo praėjusių metų rudens vartininkas žaidė Rumunijos Timišoaros „SSU Politehnica“ ir Bakeu CS „Aerostar“ komandose rungtyniaujančiose žemesniuose divizionuose.

Kalbėdamas apie savo tikslus M. Deronja teigė, jog norėtų įrodyti, jog jo atstovauti praeityje klubai neparodo jo pilno pajėgumo.

„Noriu įrodyti, jog esu vertas daugiau, žinau, jog bus nelengva, nes komanda šiuo metu laimi ir yra puikios sportinės formos. Ignas yra aukščiausio lygio vartininkas ir vienas geriausių su kuriuo man teko konkuruoti. Laukiu savo šanso ir jei jį gausiu tikrai įrodysiu, jog jo buvau vertas“, – motyvacijos nestokojo Kauno rajono ekipos vartų sargas.

Mėlynai balti ir vartininkas iš Slovėnijos pasirašė sutartį iki šio sezono pabaigos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.