Sportas

2016.08.23 18:05

J. Kazlauskas traukiasi iš trenerio pareigų

15min.lt2016.08.23 18:05

Į Lietuvą iš Rio de Žaneiro sugrįžo rinktinės krepšininkai su treneriu Jonu Kazlausku priešakyje. Kelias dienas Brazilijoje pailsėjęs strategas sudėliojo savo mintis ir nusprendė baigti karjerą rinktinės trenerio poste.

„Baigėsi mano kontraktas ir man jau nėra ką galvoti. Niekam nebuvo paslaptis, kad šie metai man buvo paskutiniai. Nieko neslėpiau, niekas ir nesikeičia“, – sugrįžęs į Vilnių kalbėjo J. Kazlauskas.

Paklaustas, ar federacijos atstovai nebandė trenerio įtikinti pasilikti, J. Kazlauskas tikino, kad jo darbai jau baigti: „10 metų yra labai gražus laikotarpis. Buvo ir skaudžių pralaimėjimų, ir gražių pergalių. Viską apgalvojus, aš didžiuojuosi, kad man daug kas pavyko. Bet ateina laikas, kai viskas turi baigtis.“

Vladas Garastas neseniai kalbėjo, kad nemato šiuo metu geresnės kandidatūros diriguoti Lietuvos krepšinio rinktinei. Tačiau J. Kazlauskas problemos neįžvelgia.

„Aš galvoju, kad Lietuvoje yra labai daug gerų trenerių. Jau daug kartų buvo taip kalbėta, kai keitėsi treneriai, tačiau nieko nenutiko. Rinktinė kaip kovojo dėl aukščiausių vietų, taip ir kovoja“, – įsitikinęs iš olimpinių žaidynių sugrįžęs J. Kazlauskas.

Po pralaimėjimo Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių ketvirtfinalyje australams (64:90), treneris nepaskelbė savo ateities planų Lietuvos nacionalinėje komandoje.

„Viskas bus atsakyta. Klauskite federacijos, paskui sau atsakysiu. Nenoriu, kad viskas būtų vienoje krūvoje. Atidirbau, kaip manęs prašė pagalbos, ketverius metus. Neskubėkime su išvadomis. Nesuplakime šiandien visko“, – po skaudaus pralaimėjimo kalbėjo J. Kazlauskas.

J. Kazlauskas per ketverius metus du kartus su rinktine iškovojo Europos čempionato sidabrą, o 2014-aisiais pasaulio čempionate atvedė komandą į ketvirtąją vietą. 61-erių specialistas jau anksčiau buvo netiesiogiai užsiminęs, kad pasibaigus olimpiniam ketverių metų ciklui, ko gero, pasitrauks iš rinktinės.