Sportas

2021.08.04 07:07

Į olimpinį pusfinalį patekęs Maldonis: reikia labai daug valios pastangų, bet čia neturi būti lengva

Paulius Cubera, LRT.lt iš Tokijo2021.08.04 07:07

Olimpinių žaidynių debiutantas baidarininkas Mindaugas Maldonis trečiadienio rytą Tokijuje pasiekė vienviečių valčių 200 m sprinto varžybų pusfinalį. Tiesa, tam prireikė ne vieno, o dviejų plaukimų, tačiau ketvirtfinalyje užtikrintai irklavęs lietuvis pasiekė savo.

Atrankos plaukime M. Maldonis finišavo trečias, tad dėl vietos pusfinalyje turėjo varžytis papildomai. Jam pavyko puikiai – laimėtas ketvirtfinalio plaukimas lėmė patekimą į finalą tarp 16-os stipriausių rungties atletų.

Po sėkmingo starto su žiniasklaida bendravęs sportininkas pasakojo apie laukiantį atsistatymo procesą, įvertino savo pasirodymą, tačiau apie ketvirtadienį laukiantį pusfinalį dar negalėjo pasakyti nieko.

– Kodėl po finišo dar išplaukėte pairkluoti?

– Po kiekvieno maksimalaus starto yra būtina prasiirkluoti, nes organizme susikaupia labai daug laktato, daug rūgšties, kurią reikia, kaip sakant, išvažinėti, kad iš kraujo išsiplautų pieno rūgštis. Tai yra atsigavimo dalis tam, kad organizmas greičiau atsistatytų ir pradėtų visus gydomuosius procesus.

– Kaip pakomentuotumėte savo šios dienos startus?

– Oi, nepatogu... Startai nepatogūs. Vėjas, atrodo, tarsi normalus, pučia iš galo, šiek tiek yra šoninis, todėl starte reikia taisytis. Čia nėra blogiausias dalykas. Ketvirtfinalyje irkluojant buvo momentas prieš pat pabaigą, kai šiek tiek sumėtė mane bangos ir praradau savo ritmą. Džiugu, kad turėjau atstumą.

Tikrai reikia dirbti. Prieš tai per treniruotes gerai jaučiausi, buvo, kad irklavimui visai nereikia pastangų. Šiandien – labai daug valios pastangų reikia. Bet čia olimpiada – čia neturi būti lengva.

– Kodėl nepasisekė pirmajame plaukime?

– Dar buvo jauduliuko. Po paskutinių varžybų praėję nemažai laiko. Man paprastai pirmas startas sustato viską į vietas. Gal yra kažkokia įtampa, gal pasąmoninis jaudulys, nebūtinai jaudiniesi aktyviai. Bet po starto pajauti save, pajauti, kaip irkluosi, kaip tu atrodai. Tas iškart nuima visą įtampą. Antrą kartą stojęs į startą jau buvau pilnai nusiraminęs, susikaupęs, žinojau, kaip kas bus.

– Kaip vertinate savo pusfinalio šansus?

– Pirmas dalykas – dar neanalizavau ketvirtfinalio plaukimo, nors man sakė, kad laikas neblogas. Nors ir sunku jį lyginti. Nežinau dar ir su kuo patekau į pusfinalį, neturėjau galimybės pakalbėti su treneriais – negaliu dar atsakyti.

– Koks grafikas iki pusfinalio? Ar dar bus treniruočių?

– Pirma – pietūs, nes jau išalkau. Grįžimas namo ir lova, vakarienė, vėl lova, geras miegas ir judame iš naujo.

Šiandien buvo du maksimalūs startai, jie pilnai apkrauna organizmą ir daugiau nieko nereikia, dabar tik poilsis geras reikalingas.

– Ar programą paruošė Jurijus Vaščenkovas (kineziterapeutas – LRT)?

– Mes kas vakarą esame susitarę pasitikrinimą, ar visi raumenys veikia, ar nėra kažkokių probleminių vietų, kurios gali turėti įtakos tiek rezultatui, tiek gal traumai. Antra, jeigu tam tikri raumenys būna įsitempę, padaromas masažas, kad iki tam tikro lygio atsileistų. Kad neprarasčiau tonuso, bet raumenys nebūtų įtampoje.

– Kaip vyksta tas tikrinimas?

– Čia jau niuansai, labiau reikėtų Jurijaus klausti. Viską jis tikrina rankomis, reikia jam priešintis. Jis sugeba izoliuoti tam tikrus raumenis. Jis moka padaryti taip, kad tikrintų tik vieną konkretų raumenį ir suprastų, ar jame jaučiamas silpnumas, ar ne. Plačiau papasakoti man sunku.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.