Sportas

2021.08.04 04:38

Pasirodymu nusivylęs Matusevičius apie slogias lietuvių nuotaikas Tokijuje: niekas neatvažiuoja tik dalyvauti

Dovilė Šeduikytė, LRT.lt iš Tokijo2021.08.04 04:38

Kol kas Lietuvos olimpiečių rinktinė Tokijo žaidynėse lieka be medalių, o daugumai sportininkų nepavyksta pasiekti asmeninių rekordų ar geriausių sezono rezultatų. Į ieties metimo finalą nepatekęs E. Matusevičius pripažino, kad nuotaikos ne pačios geriausios: „Galbūt spaudimo nejaučiame, bet kiekvienas nori gerai dalyvauti ir parodyti savo asmeninius rekordus, bet ne kiekvieną dieną jie krenta. Tiesiog sunku.“

Pirmuoju bandymu Tokijuje lietuvis ietį numetė 79,50 m. ir iškart ėjo išgirsti pastabų iš trenerio ir tėčio Edmunto Matusevičiaus. Antrasis bandymas kiek geresnis – 81,24 m, bet aukščiau aštuntos vietos pakilti nepadėjo. Paskutinis bandymas buvo prastesnis – 80,13 m – ir lietuvis A grupės atrankoje liko devintas. Į finalą pateko geriausiųjų dvyliktukas, B grupėje varžėsi dar 16 lengvaatlečių, bet lietuvis galutinėje įskaitoje užėmė 14 vietą. Iki finalo trūko nedaug - paskutinis į finalą patekęs švedas Kimas Ambas, ietį metė 82,40 m.

„Tikėjausi patekti į finalą, bet, kaip matome, nepasisekė labai. Tikėjausi finalo ir žymiai geresnio rezultato“, – po atrankos varžybų nusivylimo neslėpė sportininkas.

„Jau po pirmojo bandymo supratau, kad yra vienas esminis techninis dalykas, kurį turiu pataisyti. Sutvarkius jį, skris ta ietis, bet nepavyko to padaryti ir nieko nesigavo...“, – aiškino lengvaatletis.

E. Matusevičiui priklausantis Lietuvos rekordas yra 89,17 m. Šį sezoną jis yra metęs 83,53 m, bet ieties metiko sezoną jaukė smulkios traumos ir prieš pat olimpines žaidynes užklupęs koronavirusas.

Bet sveikatos problemomis po nepavykusių varžybų E. Matusevičius nesiskundė: „Fiziškai jaučiausi gerai, nejaučiau kažkokių pasekmių. Jaučiuosi pilnai atsigavęs, nors saviizoliacija gal kažkiek ir paveikė. Dvi savaites praleidau be rimto sporto. Galbūt tai kažkiek padarė įtaką, bet ne taip rimtai.“

Kol kas tarptautiniuose turnyruose ieties metikui atsiskleisti nepavyko. 2017 metų pasaulio čempionate Londone visi trys jo bandymai kvalifikacijoje buvo nesėkmingi, o po dvejų metų Dohoje jis ietį metė 79,60 m.

2018 metų Europos čempionate Berlyne E. Matusevičius užėmė dešimtą vietą – 77,64 m.

„Tikėjausi čia daug daugiau, bent jau finalo. Paryžius bus kita stotelė man. Stengsiuosi dirbti dar sunkiau, nes dabar esu labai nusivylęs. Nemanau, kad čia sportininkai atvažiuoja tik dalyvauti. Visi nori patekti į finalą ir užimti aukščiausią vietą“, – kalbėjo ieties metikas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.