2021.08.04 04:11

Papildomas plaukimas pavyko – Mindaugas Maldonis pasiekė pusfinalį

Paulius Cubera, LRT.lt iš Tokijo2021.08.04 04:11

Tokijo olimpinių žaidynių irklavimo kanale trečiadienį debiutavo dar vienas olimpietis. Mindaugas Maldonis pradėjo varžybas baidarių 200 m sprinto lenktynėse. Tiesioginiu keliu sportininkui į pusfinalį patekti nepavyko, tačiau jis vėliau laimėjo ketvirtfinalio plaukimą ir pateko tarp 16-os stipriausiųjų.

Penktajame iš penkių atrankos plaukimų startavęs lietuvis iki paskutinių sekundžių varžėsi su abiem lyderiais, bet finišo liniją kirto trečias. Tiesiai į pusfinalį pateko po du greičiausius sportininkus iš kiekvieno atrankos plaukimo.

M. Maldonis nuo plaukimo nugalėtojo Strahinjos Stefanovičiaus iš Serbijos atsiliko 0,654 sek., o antrą vietą užėmė Argentinos atstovas Rubenas Rezola, nuo lyderio atsilikęs vos 0,063 sek.

Praėjus kiek daugiau nei dviem valandoms nuo atrankos plaukimo lietuvis stojo į kovą ketvirtfinalyje ir laimėjo savo plaukimą.

Per 35,466 sek. finišavęs baidarininkas vos 0,074 sek. aplenkė japoną Momotaro Matsushitą. Abu šie sportininkai ir pateko į pusfinalį.

10 sportininkų į pusfinalį pateko tiesiai iš atrankos, dar 6 (po 2 iš kiekvieno iš 3 ketvirtfinalio plaukimų) prisijungė po papildomų varžybų.

16 pajėgiausių baidarininkų rugpjūčio 5 d. nuo 3:30 min. varžysis dviejuose pusfinaliuose, iš kurių po 4 stipriausius pateks į finalą, kuris ketvirtadienį vyks nuo 5:42 val. Lietuvos laiku.