2021.08.04 03:50

Toli nuo geriausio savo rezultato buvęs Edis Matusevičius liko už finalo borto

LRT.lt iš Tokijo2021.08.04 03:50

Tokijo olimpinėse žaidynėse trečiadienį debiutavo antrasis Lietuvos ieties metikas – šalies rekordininkas Edis Matusevičius. Savo atrankos grupėje lietuvis užėmė devintąją vietą ir turėjo mažą viltį patekti į finalą, tačiau ji neišsipildė. Bendroje įskaitoje E. Matusevičius užėmė 14-ąją vietą.

Kvalifikacinis finalo normatyvas buvo nubrėžtas ties 83,5 metro riba. A grupėje, kurioje varžėsi lietuvis, tokį rezultatą viršyti sugebėjo trys sportininkai – indas Neerajus Chopra (86,65) ir suomis Lassi Etelatalo (84,50) tai padarė pirmuoju bandymu, o sezono lyderis ir rungties favoritas vokietis Johannesas Vetteris – tik trečiuoju (85,64).

Pirmuoju bandymu E. Matusevičius ietį numetė 79,50 metro, antruoju rezultatą kiek pagerino – 81,24 m. Trečiasis atleto bandymas buvo prastesnis – 80,13 m.

„Jau po pirmojo bandymo supratau, kad yra vienas esminis techninis dalykas, kurį turiu pataisyti. Sutvarkius jį, skris ta ietis, bet nepavyko to padaryti ir nieko nesigavo...“, – po varžybų kalbėjo E. Matusevičius.

Šis rezultatas paliko lietuvį devintoje vietoje tarp savo atrankos grupės dalyvių, o į finalą pateko 12 geriausius rezultatus fiksavusių sportininkų.

E. Matusevičiui teko laukti atrankos B grupės rezultatų, kurie buvo lietuviui palankūs iki pat trečiųjų sportininkų metimų. Vis dėlto galiausiai atletas lik už 12-uko ribos – 14-oje pozicijoje.

Iki finalo lietuviui pritrūko 1,16 cm – 12-ąją vietą ir paskutinę poziciją finale užėmė švedas Kimas Ambas, numetęs ietį 82,40 metro.

Atrankoje geriausią rezultatą užfiksavo Indijos atletas Neerajus Chopra (86,65), Johannesas Vetteris užėmė antrąją vietą (85,64), o trečias liko Pakistano atstovas Arshadas Nadeemas (85,16).

Finale dar varžysis suomis Lassi Etelatalo (84,50), vokietis Julianas Weberis (84,41), rumunas Alexandru Mihaita Novacas (83,27), čekas Vitezslavas Vetely (83,04), baltarusiai Aliaksejus Katkavecas (82,72) ir Pavelas Mialeška (82,64), mldavas Andrianas Mardare (82,70) bei švedas Kimas Ambas (82,40).