2021.08.04 06:43

Tokijo olimpinės žaidynės: svarbiausi dienos įvykiai ir lietuvių rezultatai

atnaujinta 15.56
LRT.lt2021.08.04 06:43

Trečiadienį Tokijo olimpinėse žaidynėse toliau dalinami medalių komplektai, o iš lietuvių startuoja keturi atletai.

Rugpjūčio 4 d. pasirodys keturi Lietuvos sportininkai – lengvaatletis Edis Matusevičius, baidarininkas Mindaugas Maldonis ir treko dviratininkės Simona Krupeckaitė bei Miglė Marozaitė.

Iš viso šiandien bus išdalinta 17 medalių komplektų.

LRT.lt kviečia kartu sekti olimpinių žaidynių pulsą.

Svarbiausi dienos įvykiai

Vyrų 200 m bėgimo finale greičiausias buvo kanadietis Andre De Grasse (19,62 sek.), sidabras atiteko amerikeičiui Kennethui Bednarekui ir kitam amerikiečiui Noah Lylesui.

*****

Individualių konkūrų varžybose laimėjo britas Benas Maheras, sidabras atiteko švedui Pederiui Fredricsonui, o bronza Nyderlandų jojikui Maikeliui van der Vleutenui.

*****

Vyrų svorio kategorijos virš 109 kg sunkiosios atletikos finale triumfavo kartvelas Lasha Talakhadze. Kartvelas išvis surinko 488 kg ir pagerino olimpinį bei pasaulio rekordą. Rovimo rungtyje kartvelas išrovė 223 kg, o stūmimo rungtyje iškėlė 265 kg - tai pat yra olimpiniai ir pasaulio rekordai.

Sidabras atiteko iraniečiui Ali Davoudi, bronzą iškovojo Sirijos atletas Manas Asaadas.

*****

Moterų laisvųjų imtynių svorio kategorijos iki 62 kg finale triumfavo japonė Yukako Kawai, kuri įveikė kirgiztanietę Aisuluu Tynybekovą. Bronzos medalius pasidalino bulgarė Mustafa Taybe Yusein ir ukrainietė Iryna Koliadenko.

Vyrų svorio kategorijos iki 87 kg graikų-romėnų imtynių olimpiniu čempionu tapo ukrainietis Žanas Beleniukas, kuris finale įveikė vengrą Viktorą Lorincz. Bronzos medalius pasidalino serbas Zurabi Datunašvili ir vokietis Denis Kudla.

*****

Vyrų 800 m bėgimo finale triumfavo Kenijos bėgikas Emmanuelis Korir, sidabras atiteko kitam Kenijos bėgikui Fergusonui Rotich, trečioje vietoje liko lenkas Patrykas Dobekas.

*****

Vyrų kūjo metimo finale aukso medalį iškovojo lenkas Wojciechas Nowickis, sidabras atiteko norvegui Eivindui Henriksenui, o bronzą užsidėjo lenkas Pawelas Fajdekas.

*****

Sinchroninio plaukimo duetų finale triumfavo ROK sportininkės, antroje vietoje liko kinės, o trečioje – ukrainietės.

*****

3000 m kliūtinio bėgimo moterų finale triumfavo Ugandos sportininkė Peruth Chemutai, kuri trasą įveikė per 9 min. ir 1,45 sek., bei pagerino nacionalinį rekordą. Sidabras atiteko amerikietei Courtney Frerichs, bronza – Kenijos bėgikei Hyvin Kiyeng.

*****

Vyrų svorio kategorijos iki 67 kg graikų-romėnų imtynių olimpiniu čempionu tapo iranietis Mohammadreza Geraei, kuris įveikė ukrainietį Parvizą Nasibovą. Bronzos medalius pasidalino egiptietis Mohamedas Ibrahimas El-Sayedas ir vokietis Frankas Staebleris.

*****

Vyrų dviračių komandinio persekiojimo lenktynėse triumfavo italai, kurie finišavo per 3 min. ir 42,032 sek. ir pagerino pasaulio rekordą. Sidabras atiteko Danijos dviratininkams, o bronzą užsikabino australai.

*****

Vyrų buriavimo olimpiniais čempionais tapo australų pora, sidabras atiteko švedams o bronza pasidabino ispanai.

Moterų buriavimo olimpiniais čempionais tapo Didžiosios Britanijos sportininkės, sidabrą iškovojo lenkės, o prancūzėms atiteko bronziniai apdovanojimai.

*****

Vyrų svorio kategorijos iki 81 kg bokso aukso medalį iškovojo kubietis Arlenas Lopezas, kuris finale teisėjų sprendimu įveikė britą Benjaminą Whittakerį. Bronzos medaliai šioje svorio kategorijoje atiteko Azerbaidžiano boksininkui Lorenui Alfonso ir Rusijos olimpinio komiteto sportininkui Imamui Khatajevui.

*****

Moterų riedlenčių parko varžybose aukso medalį iškovojo japonė Sakura Yosozumi, sidabras atiteko 12-metei Kokonai Hiraki, o bronzą iškovojo 13-metė Sky Brown.

*****

Moterų 10 km plaukimo atvirame vandenyje aukso medalį iškovojo brazilė Ana Marcela Cunha, sidabras atiteko Nyderlandų plaukikei Sharon van Rouwendaal, o bronzą iškovojo australė Kareena Lee.

*****

Moterų 400 m barjerinio bėgimo finale pirmąją vietą iškovojo amerikietė Sydney McLaughlin, kuri finišavo per 51,46 sek. ir vėl pagerino sau pačiai priklaususį pasaulio rekordą.

Antroje vietoje liko amerikietė Dalilah Muhammad, o bronza atiteko Nyderlandų sportininkei Femke Bol.

Lietuvių rezultatai

Dviratininkės Miglė Marozaitė ir Simona Krupeckaitė startavo asmeninėje keirino rungtyje Idzu velodrome.

Burtų tvarka lietuvė startavo pirmoje pozicijoje atrankoje, tačiau prasidėjus spurtui ir likus dviems ratams lietuvė prarado pozicijas, o artėjant prie finišo liko paskutinėje šeštoje vietoje.

Nuo savo važiavimo lyderės Lea Friedrich M. Marozaitė atsiliko 1,364 sek.

Paguodos lenktynes M. Marozaitė pradėjo trečia. Prasidėjus sprintui lietuvė krito į ketvirtą poziciją, vėliau krito į paskutinę ir į ketvirtfinalius nepateko.

S. Krupeckaitė po burtų pradėjo atrankos lenktynes ketvirtoje pozicijoje.Prasidėjus sprintui ir likus dviems ratams lietuvė krito į paskutinę vietą ir finišavo šešta.

Nuo lyderės S. Krupeckaitė atsiliko 1,093 sek.

Paguodos lenktynėse S. Krupeckaitė startavo antroje pozicijoje. Prasidėjus sprintui S. Krupeckaitė krito į trečią poziciją, atsikovojo antrą vietą, tačiau paskutiniame rate krito į trečią vietą ir nesugebėjo prasibrauti į ketvirtfinalį.

*****

Mindaugas Maldonis pradėjo varžybas baidarių 200 m sprinto lenktynėse, bet tiesioginiu keliu į pusfinalį patekti nepavyko.

Penktajame iš penkių atrankos paukimų startavęs lietuvis iki paskutinių sekundžių varžėsi su abiem lyderiais, bet finišo liniją kirto trečias,. Tiesiai į pusfinalį pateko po du greičiausius sportininkus iš kiekvieno atrankos plaukimo.

M. Maldonis nuo plaukimo nugalėtojo Strahinja Stefanovičiaus iš Serbijo atsiliko 0,654 sek., o antrą vietą užėmė Argentinos atstovas Rubenas Rezola, nuo lyderio atsilikęs vos 0,063 sek.

Praėjus kiek daugiau nei dviem valandoms nuo atrankos plaukimo lietuvis stojo į kovą ketvirtfinalyje ir laimėjo savo plaukimą.

Per 35,466 sek. finišavęs baidarininkas vos 0,074 sek. aplenkė japoną Momotaro Matsushita. Abu šie sportininkai ir pateko į pusfinalį.

16 pajėgiausių baidarininkų rugpjūčio 5 d. nuo 3:30 min. varžysis dviejuose pusfinaliuose, iš kurių po 4 stipriausius pateks į finalą, kuris ketvirtadienį vyks nuo 5:42 val. Lietuvos laiku.

*****

Tokijo olimpinėse žaidynėse trečiadienį debiutavo antrasis Lietuvos ieties metikas – šalies rekordininkas Edis Matusevičius.

Kvalifikacinis finalo normatyvas buvo nubrėžtas ties 83,5 metro riba.

Pirmuoju bandymu E. Matusevičius ietį numetė 79,50 metro, antruoju rezultatą kiek pagerino – 81,24 m. Trečiasis atleto bandymas buvo prastesnis – 80,13 m.

Savo atrankos grupėje lietuvis užėmė devintąją vietą ir turėjo mažą viltį patekti į finalą, tačiau ji neišsipildė. Bendroje įskaitoje E. Matusevičius užėmė 14-ąją vietą.