2021.08.03 18:44

Be staigmenų – pasaulio rekordininkas Duplantisas laimėjo šuolių su kartimi rungties auksą

LRT.lt2021.08.03 18:44

21-erių metų Švedijos sporto pažiba Armandas Duplantisas iškovojo savo pirmąjį olimpinį medalį. Tokijuje debiutavęs šuolininkas su kartimi pranoko visus varžovus ir pasidabino auksu.

Favoritu laikytas švedas pasirodymą finale pradėjo nuo 5,55 m aukščio. Iškovoti auksui jam pakako 6,02 m – šį aukštį atletas įveikė pirmuoju bandymu.

A. Duplantisas galėjo taikytis į olimpinį rekordą (6,03 m), tačiau švedas, jau užsitikrinęs auksą, pakėlė kartelę iki 6,19 m, tokiu būdu siekdamas pagerinti sau priklausantį pasaulio rekordą – 6,18 m. Visgi visi trys bandymai buvo nesėkmingi.

Pasaulio rekordas liko galioti tas pats, o A. Duplantisas džiaugėsi iškovotu aukso medaliu.

Sidabrą laimėjo amerikietis Christopheris Nilsenas, įveikęs 5,97 m aukštį. Bronza atiteko 2016-ųjų olimpinių žaidynių rekordininkui ir čempionui brazilui Thiago Brazui (5,87 m).