2021.08.03 17:38

Kaimynų džiaugsmas – latvių tinklininkės pateko į pusfinalį, o kūjo metikė iš Lenkijos trečiąkart iš eilės tapo olimpine čempione

LRT.lt2021.08.03 17:38

Latvijos tinklininkės Anastasija Kravčenoka ir Tina Graudina tęsia kovą dėl Tokijo olimpinių žaidynių aukso. Moterys paplūdimio tinklinio ketvirtfinalio kovoje 2:1 (21:13, 18:21, 15:11) pranoko kanadietes Heather Barnsley ir Brandie Wilkerson.

Latvės užsitikrino du papildomus susitikimus. Pusfinalyje jos susigrums su australėmis Taliqua Clancy Mariafe Artacho del Solar.

Jeigu A. Kravčenokai su T. Graudina nepavyks įveikti australių barjero, jos dar kovos dėl bronzos medalių.

Antradienį Latvijai jau bronzos medalį iškovojo sunkiaatletis Arturas Plesniekas. Jis svorio kategorijoje iki 109 kg išstūmė 230 kg, išrovė 180 kg ir tapo olimpiniu prizininku.

Šioje kategorijoje varžėsi ir lietuvis Arnas Šidiškis, kuris užėmė 11-ąją vietą. Čempionu tapo uzbekas Akbaras Djurajevas (bendrai – 430 kg).

Džiaugsmingai olimpines žaidynes antradienį stebėjo ir kita Lietuvos kaimynė – Lenkija. Garsiausia šalies kūjo metikė Anita Wlodarczyk trečią kartą iš eilės tapo olimpine čempione.

2012-ųjų Londono, 2016-ųjų Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse triumfavusi lenkė aukso medaliu pasidabino ir Tokijuje.

35-erių atletė kūjį nusviedė 78,48 m, pagerino savo sezono rezultatą ir iškovojo auksą. Antrąją vietą užėmė kinė Zheng Wang (77,03 m), trečiąją – taip pat Lenkijos atstovė Malwina Kopron (75,49 m).

Finale varžėsi net trys Lenkijos kūjo metikės. Septintąją vietą iškovojo Joanna Fiodorow (73,83 m). Įdomu tai, kad visos trys atletės pagerino sezono rezultatus.