Sportas

2021.08.03 19:57

Netikėtai kvietimo į olimpines žaidynes sulaukusi dviratininkė Baleišytė: pirma reakcija – tai šokas

Marijus Andrijauskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.08.03 19:57

Olivija Baleišytė – dar viena Lietuvos olimpietė, kuriai lagaminus į Tokijo žaidynes tenka krautis paskutinę minutę. 22-ejų dviratininkė tik sekmadienį sužinojo apie atsilaisvinusią kvotą Lietuvai olimpinių žaidynių daugiakovės rungtyje. Panašiai jautėsi ir šalies porinės ketuurvietės irkluotojai, Japonijoje pakeitę Rusijos sportininkus.

„Nežinau, sunku rasti žodžius. Norisi pasakyti ir tuo pačiu beprotiškai daug, ir tuo pačiu nieko. Nes, tiesiog, aš važiuoju į olimpines žaidynes, svajonės išsipildymas“, – emocingai į žinią sureagavo O. Baleišytė.

Olivija Baleišytė – dar viena olimpietė, kuriai lagaminus į Tokijo žaidynes tenka krautis paskutinę minutę

Taip ji kalbėjo šįryt po rytinės treniruotės Panevėžio treke. Žinia apie kvietimą į Tokijo olimpines žaidynes jai buvo itin netikėta, apvertusi, atrodytų, jau įprastą kasdienybę. Pasibaigus treniruotei 22-ejų sportininkė skubėjo atlikti antrąjį COVID-19 testą, kad dar vienu žingsniu priartėtų prie svajonės.

„Netikėjau iš tikrųjų, – apie sekmadienį atskriejusią žinią sakė sportininkė. – Pirma reakcija – tai šokas. Netikėjau, dar kartą perklausiau trenerio, ar tikrai, jūs rimtai? Nes vos ne dveji metai praėjo. Praėjusiais metais buvo bloga situacija dėl COVID-19, žaidynės buvo atkeltos, tai per tą ilgą laiką susitaikiau, kad šiose žaidynėse manęs nebus. Jau olimpiada prasidėjo, dviračių trekas prasidėjo, varžybos jau vyksta, kai gauni tokį skambutį, skubų iškvietimą, tikrai sunku patikėti.“

Nors laiko iki varžybų dar likę, bet minčių maratonas apie staiga užgriuvusį kelionės planavimą, pasirengimą ir baimę ką nors pamiršti, neleidžia atsipalaiduoti. Prie malonių rūpesčių prisidėjo ir treneris Dmitrijus Leopoldas bei Lietuvos olimpinis komitetas, išsprendę O. Baleišytės patekimo į Japoniją klausimą. Dviratininkės išvyka į žaidynes didžiausia staigmena tapo artimiesiems.

„Didžiausias šokas visiems, kas buvo Lietuvoje. Tas dvi dienas tylėjau, niekam nesakiau. Tik artimiausi žmonės žinojo ir dabar ši naujiena skambiai nuskambėjo per visą internetą. Net mano giminaičiai skambina ir sako, tai kaip mes galim nežinoti, Olivija, kodėl mes nežinojome? Didžiausia naujiena visiems, kas čia Lietuvoje, kai matė mane vieną dieną su jais treniruojantis, o kitą dieną skaito, kad aš išskrendu į olimpines žaidynes“, – įspūdžiais su LRT dalijosi O. Baleišytė.

„Sekmadienį labai viskas virė, ašaros, jausmai, emocijos, tiesiog tryško per kraštus. O dabar per šias dienas bandau nusiraminti. negaliu džiaugtis, kol nesu lėktuve į Japoniją, arba kol nebūsiu nuvykusi į tą miestelį“, – tęsė dviratininkė.

Kaip pranešė Lietuvos olimpinis komitetas, viena iš kelialapį į Tokiją turėjusių šalių vietos atsisakė, ji buvo pasiūlyta pirmai už brūkšnio likusiai Lietuvai. Geriausia 2020-ųjų metų Lietuvos dviratininkė O. Baleišytė dabar džiaugiasi, kad ne vienerius metus olimpinei atrankai skirtas darbas atsipirko.

„2020 metais po pasaulio čempionato sužinojau, kad visgi lieku už brūkšnio ir nepatenku į olimpines žaidynes, buvo labai didelis smūgis. Kadangi dvejus metus įdėjau labai daug darbo ir tikėjau, kad važiuosiu ten iki paskutinės akimirkos. Po to reikėjo daug laiko, kad suprasčiau, jog vis dėl to nevažiuosiu. Nieko negaliu pakeisti. Kad nustatyčiau naujus tikslus pradėjau taikyti naujas treniruotes, pradėjau daugiau važinėti plente. Varžybos įvairiausios. Taip pavyko nusistatyti naujus tikslus ir judėti į priekį“, – tvirtino atletė.

O. Baleišytės olimpinė istorija panaši į šalies irkluotojų porinės keturvietės. Paskutinę akimirką į žaidynes važiuojantys sportininkai laiko pasirengti startams neturėjo. Dviratininkė paprastai ruošiasi plente, po naujienos apie Tokiją turėjo tik pora pora galimybių treniruotėms treke.

O. Baleišytė rugpjūčio 8-ąją dieną startuos dviračių treko moterų daugiakovės (omniume) varžybose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.