Sportas

2021.08.04 20:59

Į dar vieną mūšį kelyje link aukso stosiantis Stanionis: šios kovos laukiu galbūt net labiau nei kitų

Martynas Nesavas, LRT.lt2021.08.04 20:59

Nors kol kas viso pasaulio sporto aistruolių dėmesį yra patraukusios Tokijo olimpinės žaidynės, tačiau Lietuvos bokso sirgalių ateinančias dvi savaites laukia tikras desertas. Jau ankstyvą sekmadienio rytą į ringą lips Eimantas Stanionis, o kitą savaitę panašiu laiku susikaus ir Egidijus Kavaliauskas. Šįkart LRT.lt pokalbis su E. Stanioniu apie jo artėjančią kovą, kelionių iššūkius ir taip stipriai laukiamas atostogas.

E. Stanionis pastarąjį kartą ringe kovojo jau beveik prieš keturis mėnesius. 12 raundų kovoje lietuvis vienbalsiu teisėjų sprendimu įveikė Thomą Dulorme`ą ir tokiu būdu pakilo į WBA organizacijos reitingo pirmąją vietą bei tapo pagrindiniu pretendentu į kovą dėl WBA pasaulio čempiono titulo.

Tiesa, kaip paaiškėjo, šios kovos kauniečiui dar teks palaukti. Bokso povandeninės srovės jį nunešė tiesiai pas amerikietį Luisą Collazo. Šiai pusvidutinio svorio kategorijos kovai yra numatyta 10 raundų.

Pradėkime nuo pradžių.

E. Stanionio galėjo laukti sudėtinga kelionė į JAV, dėl pasaulinių aplinkybių jo galėjo laukti skrydis į Meksiką, ten lietuviui būtų tekę praleisti beveik visą laiką iki kovos ir tik tuomet vykti į JAV. Tačiau sėkmė šypsojosi E. Stanioniui – prieš mėnesį JAV Vyriausybė pratęsė „National Interest Exceptions“ leidimų atvykti į JAV galiojimo laiką, o tai leido E. Stanioniui vykti tiesiai į JAV.

„Neturėjau šansų čia patekti, turėjau skristi į Meksiką, ten būti dvi savaites ir vykti tiesiai į kovą. Bet buvo išleistas naujas įstatymas tiems, kas turi „National Interest Exception“ leidimus, jie dabar galioja metus, ne mėnesį kaip anksčiau. Jį turiu, už kelių dienų bus metai, kai turiu tą leidimą, daugiau negalėsiu taip įskristi, nebent viskas pasikeis. Kitaip teks kur nors kitur skristi ir tada tik vykti į Ameriką“, – apie kelionių ypatybes per pandemiją pasakojo E. Stanionis.

Sėkmingai vyko ir boksininko pasiruošimas dar Lietuvoje. E. Stanionis, kaip ir visada, pasiruošimą savo profesionalioms bokso kovoms pradeda dar būdamas Lietuvoje, čia padeda pamatus, o detales šlifuoja jau būdamas Los Andžele. Šį kartą, kaip pasakojo kaunietis, itin didelę darbo dalį jam pasisekė padaryti dar būnant Tėvynėje.

„Visi tempai geri, sunkus darbas jau yra baigtas. Lietuvoje labai sunkiai ruošiausi, noriu padėkoti Jonui, sunkiasvoriui iš Lietuvos bokso rinktinės, Robertui, Pauliui Zujevui. Jie, nors ir vasarą, atvykdavo ir padėjo man pasiruošti. Ir esu labai dėkingas gydytojams Simonui Sereikai, Daliui Barkauskui ir Rolandui Kesminui, jie man padėjo greitai atsigauti po traumų, kurias patyriau per pastarąją kovą.

Sąlygos ruoštis buvo sunkios, neturėjau aiškių planų, o Lietuvoje turėjau tris žmones, kurie man padėjo gerai pasiruošti.

Lietuvoje atlikau visą pagrindinį pasiruošimą, atvykau į JAV ir iškart galėjau pradėti sparinguotis 8 raundus, nereikėjo apšilti. Jaučiuosi gerai ir jaučiuosi pasiruošęs“, – kalbėjo boksininkas.

Situacija dėl kovų vakaro, kurio dalimi turėjo būti ir E. Stanionio kova, yra įdomi. Pagrindinėje vakaro kovoje dėl WBA laikinojo čempiono diržo turėjo susitikti žemiau už lietuvį reitinguojami boksininkai, o pats E. Stanionis netgi nebuvo pagrindinės vakaro kovos dalimi, tačiau, artėjant kovos datai, viskas staiga pasikeitė.

„Papasakosiu istoriją. Turėjau gauti naujienų. Susirgo COVID-19 vienas iš pagrindinės vakaro kovos boksininkų – mano svorio kategorijos kanadietis Cody Crowley. Labai keista, nors ir esu WBA organizacijos reitinge pirmas ir turėčiau kovoti dėl pasaulio čempiono diržo ar laikinojo diržo, bet šioje kovoje turėjo paaiškėti laikinasis čempionas. Tas kanadietis iškrito, aš iškart paskambinau vadybininkui, kad noriu kovoti dėl to diržo, esu pasiruošęs. Galvojau, kad tai gali pavykti, bet, deja, jie man turi kitų planų, esu pasirašęs kontraktą dėl kovos su L. Collazu, jau nieko neišėjo pakeisti.

Viskas buvo labai arti, galėjau kovoti dėl WBA laikinojo čempiono diržo. Dabar gal būsiu įvykių centre, nebent suras kokį kitą priešininką“, – svarstė lietuvis.

Praėjus keletui dienų nuo pokalbio su E. Stanioniu paaiškėjo, kad būtent jo kova ir taps pagrindine kovų vakare, tiesa, ne dėl laikinojo titulo. Šio titulo savininkas paaiškės kitoje to vakaro kovoje, o tai vėlgi yra mažų mažiausiai keista.

Kitoje ringo pusėje E. Stanionio lauks itin daug patirties profesionaliame bokso ringe sukaupęs, iškovojęs 39 pergales ir patyręs 8 pralaimėjimus L. Collazo. Amerikietis yra buvęs WBA pusvidutinio svorio kategorijos pasaulio čempionu, savo karjeroje susitikęs su aukščiausio lygio oponentais. Tiesa, panašu, kad jo karjera artėja link saulėlydžio, mat boksininkui jau 40 metų.

„Jis, nepaisant savo amžiaus, savo pastarosiose kovose atrodo gerai, spaudžia, atakuoja, yra karys, jo taip lengvai nenokautuosi. Manau, kad tai yra labai gera kova, galėsiu pasisemti patirties. Aišku, esu favoritas dėl jaunystės ir patirties mėgėjų ringe. Turiu būti aktyvus, kovoti su gerais kovotojais.

Patirties prasme, taip, tai yra žingsnis į priekį. Kiekvienas kovotojas yra kitoks ir gali pateikti savo siurprizų. Nemanau, kad jį kuo nors nustebinsiu iš techninės pusės, jis yra daug ko matęs, su daug garsių kovotojų susitikęs, yra buvęs pasaulio čempionu. JAV publikai tai bus didelis laiptelis į priekį, būsiu labiau žinomas nei šiandien“, – apie artėjančios kovos prasmę ir L. Collazo amžių kalbėjo kaunietis.

L. Collazo yra pakankamai greitas, spausti varžovus mėgstantis kovotojas, be to, kairiarankis.

„Manau, kad kairiarankiai turi kitokias smūgių trajektorijas, bet kiekvienas kairiarankis yra skirtingas. L. Collazo neturi labai geros gynybos, bet daug juda su galva, negali mušti visų smūgių labai stipriai, nes nepataikęs smūgių gali greitai pavargti. Turiu paruošęs planą, jei viskas pavyks, bus viskas labai gerai“, – savo mintimis pasidalijo lietuvis.

L. Collazo kiek anksčiau buvo užsiminęs, kad kova su E. Stanioniu gali būti paskutinė jo karjeroje, tačiau pats lietuvis dėl to nėra toks tikras.

„Jis tai sakė dar prieš mums pasirašant kontraktą dėl kovos. Neįsivaizduoju, kaip bus. Jis gavo labai didelį šansą, jei jam pavyks laimėti, jis bus pirmasis WBA organizacijoje, galės kovoti dėl diržo. Jis gali labai aukštai pakilti su viena kova, tai tas jam teikia motyvaciją iš savęs išspausti viską. Jam šita kova yra pati svarbiausia šiame karjeros etape. Taip pat ir man“, – svarstė E. Stanionis.

Dažniausiai prieš dvikovą kovotojai dar turi šansą gyvai pamatyti savo oponentą – susitikti su juo per svėrimų ceremoniją ar per spaudos konferencijas. COVID-19 šią bokso tradiciją sujaukė, dalis spaudos konferencijų persikėlė į nuotolinių pokalbių platformas, o ir svėrimai vykdomi taip, kad būtų laikomasi visų saugumo reikalavimų.

„Trečiadienį skrendu į Minesotą, o ketvirtadienį galbūt ir bus spaudos konferencija. Vienintelio dalyko, kurio labiausiai bijau, kad nei man, nei jam nebūtų teigiamo COVID-19 testo. Nenoriu, kad dėl tokio dalyko atšauktų kovą, nes tai būtų psichologiškai žiauru – negauni nei pinigų, nieko, nežinotum, ką daryti.

Žiauriai pasiilgau akistatų su priešininku prieš kovą. Kai sustoji su priešininku vienas prieš kitą arti, gali net pajausti, kaip kala jo širdis. Man tai yra labai smagu, dar nesu buvęs tokioje spaudos konferencijoje, kur galėtum daug šnekėti, viskas būdavo tik per „Zoom`ą“. Dabar bus ir žiūrovų, labai jų pasiilgau. „The Armory“ salė yra nuostabi, ji nėra labai didelė, bet joje visada yra pilna žiūrovų, sirgaliai nerealūs. Atvyks palaikyti manęs ir Lietuvos bendruomenė, pamatysim ir Lietuvos vėliavų arenoje. Šios kovos laukiu galbūt net labiau nei kitų“, – apie palaikymą kalbėjo E. Stanionis.

Taigi, nors ši kova ir nebus dėl čempiono diržo, E. Stanionis jai yra visapusiškai pasiruošęs. Paklaustas, kada galima tikėtis sulaukti ir čempioniškos kovos, E. Stanionis buvo atviras – ne viskas priklauso nuo jo, o planai jau sudėlioti.

„Bando mane permušti. Šnekėjau su vadybininkais, tai man sakė, kad jų planas yra toks, kad aš nekovočiau dėl laikinojo diržo, o kad iškart galėčiau kovoti dėl WBA pasaulio čempiono titulo. Tas šansas anksčiau ar vėliau turėtų ateiti“, – teigė kaunietis.

Atostogos po kovos ir Manny Pacquiao

Nors dabar visas E. Stanionio dėmesys ir mintys sutelkti į artėjančią dvikovą, pats boksininkas neslepia – labai laukia poilsio ir atostogų. Tiesa, joms jis turi ir naujų taisyklių.

„Daug metų neturėjau normalaus poilsio, vis kokios kelionės. Čia mano ilga svajonė išvažiuoti į kelionę ir paatostogauti. Po kovos noriu grįžti namo, o tada aktyvaus poilsio. Dabar kitaip žiūriu į karjerą, mano medžiagų apykaita nėra pati geriausia, tai kartais priaugu daug svorio. Pradedu kartais nekęsti sporto, nes man reikia numesti labai daug svorio. Noriu dabar išlaikyti optimalią formą, būti aktyvus ir kovoti dažnai. Piko išlaikyti negalėsiu, bet turiu neapsileisti ir visada būti aktyvus. Anksčiau būdavo ir taip, kad nesportuodavau ir kelias savaites tarp kovų, dabar esu nusprendęs į tai žiūrėti žymiai atsakingiau“, – kalbėjo E. Stanionis.

Boksininko „Instagram“ paskyroje iki šiol buvo galima išvysti nuotraukų su ryškiausiomis UFC žvaigždėmis, tačiau dabar joje ir nuotrauka su legendiniu Filipinų boksininku M. Pacquiao.

„Atskridau į JAV ketvirtadienį per pietus, kai viską susitvarkiau, buvo 10 vakaro, nuėjau miegoti gal tik 12 valandą vakare. Kėliausi penktadienį penktą ryto, nes šeštą valandą ryto man pasiūlė su Manny bėgti į kalnus. Jis neturi aiškaus grafiko, kada pradės sportuoti, tai žmonės susirenka ir laukia jo bėgti kartu. Aš atvykau, laukėm nuo šešių ryto pusantros valandos, tai bėgau su kitais kovotojais į kalnus. Kaip suprantu, Manny nėra greitas bėgikas, bet aš bėgu greitai, tai pradžioje bėgau su kitais, o paskui atsiplėšiau ir likau bėgti vienas. Net jei ir norėčiau, supratau, kad man neapsimoka bėgti su Manny. Paskui sutikau jį salėje ir nusifotografavome.

Čia viskas labai griežtai, mus kasdien testuoja, tik po greitojo COVID-19 testo gali užeiti į salę ir sportuoti“, – nuotraukos atsiradimo istoriją baigdamas pokalbį papasakojo E. Stanionis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.