Sportas

2021.08.03 10:15

Pasaulio akrobatinio skraidymo čempionate Lietuvos lakūnai patenka tarp geriausiųjų

LRT.lt2021.08.03 10:15

Lenkijoje liepos 29 dieną prasidėjo pasaulio akrobatinio skraidymo standartinės kategorijos čempionatas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Iki rupgjūčio 7 dienos vyksiančiame čempionate dalyvauja 35 pilotai iš 9 šalių – Lietuvos, Lenkijos, Čekijos, Vokietijos, Prancūzijos, Rumunijos, Ukrainos, Ispanijos ir Rusijos.

Lietuvai atstovauja du lakūnai – Džiugas Kačanauskas ir Igoris Lobanovas.

27-erių D. Kačanauskui tai jau antras tarptautinis čempionatas. Tuo tarpu 27-erių I. Lobanovui tai yra debiutas tokio rango pirmenybėse.

Čempionate sportininkai varžosi keturiose programose. Pirmosios metu atlieka žinomą iš anksto išmoktą kompleksą, o kitų nežinomų programų metu – varžybų eigoje parengtus kompleksus. Juos komandos sudaro 1 dieną prieš tos programos skrydžius. Pilotų tikslumą atliekant akrobatine skraidymo figūras vertina teisėjai. Šiame pasaulio čempionate teisėjauja ir lietuvių duetas: tarptautinės kategorijos teisėja Violeta Gedminaitė bei Eugenijus Raubickas.

Įpusėjus pasaulio čempionatui lietuviai lakūnai bendroje įskaitoje įsitvirtino pirmajame dešimtuke. D. Kačanauskas užima 9 vietą, o I. Lobanovas rikiuojasi už savo kolegos. Pirmajame pratime D. Kačanauskui atiteko 6 vieta, I. Lobanovui – 13 vieta. Antrasis pratimas buvo sudėtingesnis, kuriame I. Lobanovas užėmė 14 vietą, D. Kačanauskas – 20 vietą.

Lietuvos akrobatinio skraidymo komandos trenerio Eltono Meleckio nuomone lakūnams sekasi gerai, o jis jų rezultatais yra patenkintas. Treneris tikisi, jog sportininkams pavyks išsilaikyti šiose pozicijose. Pilotai besiruošdami varžyboms šiemet ore praleido apie 15 skrydžio valandų su išskirtiniais akrobatiniais lėktuvais. Patys dalyviai savo pasirodymus vertina neblogai ir ruošiasi kitiems skrydžių pratimams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.