2021.08.03 09:22

Duranto vedama JAV rinktinė – olimpinio krepšinio turnyro pusfinalyje

LRT.lt2021.08.03 09:22

JAV krepšinio rinktinė pratęsė savo žygį olimpinio aukso link.

JAV krepšininkai antradienį ketvirtfinalyje susitiko su pasaulio čempionais ispanais ir šiuos nugalėjo 95:81 (19:21, 24:22, 26:20, 26:18).

Rungtynės prasidėjo atkaklia kova, o ispanus pirmajame kėlinyje tempė į priekį 13 taškų pelnęs Ricky Rubio.

Antrąjį kėlinį JAV rinktinė pradėjo tritaškiu metimu, tačiau netrukus Sergio Rodriguezas dviem tritaškiais truktelėjo ispanus į priekį 29:26.

Pagavęs ritmą S. Rodriguezas ir toliau siautėjo prie JAV krepšio, o ispanai baigiantis antrajam kėliniui įgijo dviženklę persvarą – 39:29.

Tiesa, per likusias kelias ketvirčio minutes JAV krepšininkai vedami Kevino Duranto rezultatą išlygino – 43:43.

Rungtynių eigą amerikiečiai bandė perlaužti po pertraukos. Trečiąjį kėlinį Greggo Popovichiaus auklėtinai ilgą laiką pirmavo dviženkliu skirtumu, o vienu metu turėjo net 16 taškų pranašumą. Tačiau ispanai sugebėjo sėkmingai užbaigti ketvirtį ir JAV pranašumą sumažinti iki 6 taškų – 63:69.

Vis tik ketvirtajame kėlinyje ispanams jėgų priešintis prieš NBA žvaigždyną neužteko. JAV labai greitai vėl susigrąžino dviženklę persvarą ir jos iš savo rankų jau nepaleido.

JAV gretose rezultatyviausiai žaidė K. Durantas. Jis į ispanų krepšį įmetė 29 taškus. Tuo tarpu Ispanijos rinktinėje pirmuoju smuiki griežė 38 taškus pelnęs R. Rubio.

JAV pusfinalyje susitiks su Argentinos ir Australijos poros nugalėtoja.